موج
کدخبر : ۳۶۷۶۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367628

سید ضیاء ایمانی بیان داشت :

در سفر مدیرعامل بانک سینا به شهرستان قلعه گنج، مدرسه شش کلاسه روستای ده بالا از توابع شهر رمشک افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان ، سیدضیاءایمانی، مدیرعامل بانک سینا در مراسم افتتاح مدرسه شش کلاسه روستای ده بالا از توابع شهرستان قلعه گنج ، در جمع مسئولین شهرستان قلعه گنج و مردم روستای ده بالا  با تبریک میلاد امام علی(ع) اول امام آزادگان عالم اظهار داشت: بانک سینا در مسیر عمل به فعالیت ها و مسئولیت های اجتماعی به ویژه حمایت از تعلیم و تربیت در مناطق محروم و کم برخوردار کشور از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و در همین راستا شاهد افتتاح این مدرسه در یکی از دورافتاده ترین مناطق کشور هستیم.

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به برنامه های بنیاد مستضعفان و بانک سینا در حماست از قشر محروم و مستضعف جامعه گفت: سهامدار بانک سینا یک نهاد انقلابی، ارزشی و با ماموریت و نگاه ویژه به مردم مستمند و کم بهره مند و کسانی است که به لحاظ روحی و معنوی و تقوا سرآمد جامعه و به لحاظ معیشتی شاید دچار مشکلاتی باشند. بنای ما حمایت و یاری بیش از پیش بنیاد مستضعفان در ایفای کامل این ماموریت است.

ایمانی در ادامه با تشکر از همکاران خود در استان کرمان اظهار داشت: بانک سینا با هدف حمایت از طرح های اشتغالزا در مناطق روستایی و محروم، تفاهم نامه ای با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی در سالهای گذشته منعقد کرده که ماموریت و هدف اصلی آن حمایت از کسب و کارهای محلی، تامین مالی بنگاههای کوچک و متوسط با اولویت ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم و روستایی میباشد و شهرستان قلعه گنج استان کرمان نیز از جمله این مناطق است و تاکنون طرحهای متعددی در شهرستان قلعه گنج با پرداخت تسهیلات ۸٪ در چارچوب این تفاهم نامه به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به چالش ها و مشکلات روزهای کرونایی اظهار داشت: مهمترین عاملی که می تواند در مهار این ویروس خطرناک در سطح کشور موثر باشد، مشارکت همه جانبه نهادها و ارگان ها از طریق کمک به ایجاد زیرساختها و بسترهای کنترل این بیماری از یکسو و عزم ملی و اراده همگانی در همراهی با کادر درمان کشور از طریق رعایت اصول پروتکل های بهداشتی است. به همین منظور و در راستای اهمیت موضوع، بانک سینا مبلغ 50 میلیارد ریال کمک نقدی به کمیته امداد حضرت امام(ره) اختصاص داد تا در راستای حمایت از مددجویان این کمیته به عنوان اقشار آسیب پذیرتر جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه به دیگر کمک های بانک اشاره و بیان داشت: تعداد ۲۷ دستگاه آمبولانس به مراکز بهداشت مناطق روستایی توسط بانک سینا  اهدا شد که سهم استان کرمان ۴ دستگاه بوده است. تعداد ۲۴ دستگاه آمبولانس دیگر هم به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص داده شده تا در انتقال بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گیرد.

ایمانی با اشاره ساخت و اتمام کار ۲ مدرسه در روستاهای چاه دادخدا و ده بالا در منطقه قلعه گنج گفت: به زودی  ساخت یک مدرسه و یک مرکز فرهنگی نیز در این شهرستان شروع خواهد شد.  

ایمانی با ذکر اقدامات  بانک سینا در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در قلعه گنج خاطرنشان کرد: در شهرستان قلعه گنج نیز جهت ایجاد اشتغال و حمایت از کسب و کارها مبلغ 400 میلیارد ریال توسط شعبه بانک سینا در این شهرستان تسهیلات پرداخت شده است .

وی  با تاکید بر پرداخت تسهیلات به 700پروژه اشتغال زا گفت: در شهرستان قلعه گنج  با پرداخت تسهیلات یارانه ای، اشتغال پایدار برای 1100 نفر شغل ایجاد شده است.

مدیر عامل بانک سینا  با اشاره به وضعیت ویروس کرونا در ایران به ویژه در شهرستان قلعه گنج  و ضرورت حمایت از اقشار کم درآمد برای مقابله با این ویروس خطرناک گفت: 540 فقره وام قرض الحسنه به میزان 27 میلیارد ریال در این شهرستان به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا با مشارکت بنیاد علوی  پرداخت شده است.

وی با تشکر از مجاهدت کادر درمان قلعه گنج  در روزهای کرونایی و لزوم تشکر از این قشر جهادی بیان داشت: بانک سینا در جهت قدردانی از مدافعان سلامت که در خط مقدم مبارزه با کرونا جانفشانی می کنند مبلغ 3 میلیارد ریال در قالب طرح کریمانه به پرستاران و کادر درمان شهرستان قلعه گنج پرداخت کرده است.

مدیر عامل بانک سینا گفت: در قالب طرح نیکو نیز 110 فقره وام قرض الحسنه با کارمزد ۲٪ به میزان 28 میلیارد ریال با همکاری بنیاد علوی به اقشار کم برخوردار در شهرستان قلعه گنج جهت کمک به ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کارهای خرد روستایی پرداخت شده است. 

لازم به ذکر است در سفر مدیر عامل بانک سینا به شهرستان قلعه گنج، شعبه این بانک برای ارائه خدمات بهتر به مردم افتتاح شد.
در این مراسم ، ائمه جماعات شهرهای قلعه گنج و رمشک، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان کرمان،  فرماندار و اعضای شوراری اداری شهرستان قلعه گنج، معاون مهندسی و پشتیبانی، معاون سرمایه های انسانی، مدیر حراست، مدیر امور حوزه مدیرعامل و روابط عمومی، مدیر منطقه جنوب شرق کشور بانک سینا و جمعی دیگر از مسئولین محلی حضور داشتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها