فرماندار شهرستان روانسر گفت: در توزیع اعتبارات نگاه ویژه‌ای به پروژه‌های آب و فاضلاب داریم و پیگیر جذب اعتبارات برای تکمیل پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب روانسر هستیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، حسین ویسمرادی در بازدید از تأسیسات تصفیه‌خانه فاضلاب شهر روانسر افزود: تأخیر در اجرای این پروژه معضلات اجتماعی را به دنبال دارد و شتاب بخشی در اجرای کمک بزرگی به رفع مشکلات شهر است.

وی با بیان اینکه پیمانکار پروژه باید در زمان اجرا سهم آورده داشته باشد، تصریح کرد: دستگاه کارفرما نیز موظف است به نسبت پیشرفت پروژه، اعتبارات را آزاد کند.

فرماندار روانسر اظهار داشت: این پروژه به دلیل نقش آن در جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب‌های خانگی، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و هدایت پساب‌های خانگی و سالم‌سازی رودخانه قره‌سو به‌منظور بهره‌برداری کشاورزان نقش اساسی در زیرساخت‌های شهر روانسر دارد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری روانسر نیز گفت: عملیات اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر روانسر از سال ۹۱ آغازشده و تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مجید بنی عامر اضافه کرد: تاکنون بیش از ۲۵ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه از منابع مختلف اعتباری هزینه شده است

وی افزود: پروژه تصفیه‌خانه روانسر با فرآیند هوادهی ممتد در زمینی به مساحت چهار هکتار و با ظرفیت تصفیه ۵ هزار و ۶۱۶ مترمکعب در شبانه‌روز احداثمی‌شود و پیش‌بینی می‌شود اجرای این پروژه ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته باشد.

فرماندار روانسر همچنین از روند اجرای طرح‌های احداثشبکه آب و فاضلاب درگل سفید و فرهنگیان فاز دو بازدید کرد و ادامه داد: توسعه و اصلاح شبکه آب و فاضلاب شهری جز برنامه‌های الویت دار عمرانی شهرستان روانسر است.