موج
کدخبر : ۳۶۱۱۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361147

رئیس قوه قضاییه در کرمانشاه:

آیت‌الله رئیسی در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی کرمانشاه گفت: بزرگ‌ترین مؤلفه یک قاضی در عین اقتدار در عمل، داشتن تدبیر و قوه علمی بالا در جریان پرونده، دلسوزی و عدالت محوری است که می‌بایست برای ستاندن داد مظلوم از ظالم داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی باید مانند پدری مهربان به‌گونه‌ای عمل کند که اگر فردی به او ستم شده به دستگاه قضا به‌عنوان یک پناهگاه محکم نگاه کند، ابراز داشت: سه اولویت مهمی که دستگاه قضایی استان‌ها باید مورد تأکید قرار دهند در وهله نخست مسئله اقتدار است و از موضع قانون باید مقتدرانه ظاهر شد، در این راستا نباید کسانی که با شرارت، سرقت، قاچاق مواد مخدر و ایجاد ناامنی، امنیت را بر مردم سخت و آن را تهدید می‌کنند، در آرامش باشند.

وی تأکید کرد: از موضع قانون باید بااقتدار، به هنگام و به‌موقع ظاهر شد و اجازه نداد چنین افراد شروری میدان پیدا کنند.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه تمامی این اقدامات باید به‌نوعی باتدبیر همراه باشد که این همان اولویت دوم است، اعلام کرد: صدور حکم، اجرای آن و پیگیری حکم باید باتدبیر همراه باشد.

وی به سومین اولویت دستگاه قضایی در همه استان‌ها هم اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی باید مانند پدری مهربان عمل کند، به‌گونه‌ای که اگر فردی به او ستم شده به دستگاه قضا به‌عنوان یک ملجأ و پناهگاه نگاه کند و داد مظلوم از ظالم در آن گرفته شود.

رئیس قوه قضاییه در کرمانشاه

رئیسی افزود: دادگستری باید برای مردم امید باشد و اعتماد مردم به دستگاه قضایی افزایش پیدا کند و احساس عدالت را در جامعه توسعه دهیم.

وی در ادامه خط قرمز دستگاه قضایی در کشور را عدم استناد و مستند حکم ندادن دانست و گفت: حکم‌هایی که صادر می‌شود باید مستند و با دلیل باشد و در این راستا شنیدن سخن اصحاب دعوا و دیدن مستندات آن‌ها مهم است.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش به گزارش عملکرد ۱۵ ماهه دادگستری کرمانشاه که توسط رئیس‌کل دادگستری استان ارائه شد، اشاره و اظهار کرد: آمارهایی که داده شد از ارتقای جایگاه بخش‌های مختلف دادگستری استان در کشور گرفته تا رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی اقدامی بسیار شایسته و خوشحال‌کننده است.

وی همچنین از تلاش برای تثبیت شرایط و جایگاه نیروهای شاغل در شوراهای حل اختلاف خبر داد و افزود: همچنین رفع مشکل معیشتی همکاران قضایی همواره موردتوجه و تأکید ما است و همان‌طور که اخیراً گام‌هایی برای قضات برداشته‌ایم، برای سایر همکاران هم در تلاش هستیم.

رئیسی اعلام کرد: ادب، کار، مردم‌داری، رازی داری و سلامت در همکاران ما می‌تواند تضمین‌کننده عدالت در دستگاه قضایی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها