موج
کدخبر : ۳۶۰۴۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360428

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: در سال جهش تولید و پیرو تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی با نگاه به توان داخلی، با جدیت مصمم به اتمام پروژه‌های جهش تولید تا پایان سال هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که با حضور نمایندگان نهاد ریاست جمهوری، معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه و مدیران دستگاه‌های اجرایی به‌منظور بررسی و پایش پروژه‌های مصوب تفاهم‌نامه‌های جهش تولید استان کرمانشاه، اظهار داشت: تلاش برای اتمام پروژه‌های جهش تولید که نقش مؤثری در رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی دارند برای ما یک اولویت مهم است و در این راستا از مدیران استان خواسته‌ایم که نهایت تلاش و اهتمام خود را برای اتمام این پروژه‌ها بکار گیرند.

وی با اشاره به به‌کارگیری بسیاری از منابع استان در بازسازی مناطق زلزله‌زده در سال‌های گذشته تصریح کرد: ضرورت دارد که طبق برنامه‌ای مشخص، منابع و تسهیلات لازم به‌منظور کمک به تسریع در اجرای پروژه‌های جهش تولید به استان اختصاص پیدا کند زیرا استان کرمانشاه طی سال‌های گذشته با بازسازی مناطق زلزله‌زده مواجه بوده و همچنین این استان جزء استان‌های کم برخوردار است لذا از مسئولین سازمان برنامه‌وبودجه انتظار داریم که به این استان یک نگاه ویژه داشته باشند.

مقام عالی استان تصریح کرد: با تخصیص منابع و تسهیلات لازم و همچنین افزایش سهم یارانه‌ای می‌توان به تسریع در اتمام پروژه‌های جهش تولید در استان امیدوار بود هرچند که ما نهایت تلاش خود را در این راستا با کمک دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط بکار گرفته‌ایم.

بازوند با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مناسب استان برای سرمایه‌گذاری ادامه داد: خوشبختانه اقدامات و تلاش‌های خوبی در استان برای ایجاد سرمایه‌گذاری به‌منظور رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در حال انجام است که این سرمایه‌گذاری‌ها منجر به تحول در استان خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان هدف از اجرای پروژه‌های جهش تولید را کاهش نرخ بیکاری، افزایش اشتغال‌زایی، رونق اقتصادی و توجه به اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری با درایت و هوشمندی امسال را به‌عنوان سال "جهش تولید" نام‌گذاری کرده‌اند لذا ما وظیفه‌داریم که در این راستا اقدامات اثربخش انجام دهیم و کمک کنیم که با توجه به توان داخلی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها گام بسیار مؤثری در جهت تحقق اهداف برنامه‌های جهش تولید برداشته شود.

وی خواستار توجه ویژه مدیران عامل بانک‌ها در مرکز به مسائل استان شد و گفت: انتظار داریم که مدیران عامل بانک‌ها یک دستور و نگاه ویژه به‌منظور اجرای پروژه‌های جهش تولید در استان داشته باشند زیرا استان در سال‌های گذشته بسیاری از منابع خود را صرف بازسازی مناطق زلزله کرده است.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: در سال جهش تولید و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی با نگاه به توان داخلی با جدیت مصمم به اتمام پروژه‌های جهش تولید تا پایان سال هستیم و در این راستا از دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط خواسته‌ایم که نهایت اهتمام خود را برای اتمام این پروژه‌ها تولید بکار گیرند.

وی در پایان سخنان خود گفت: حتماً نکات موردنیاز برای تسریع در اجرای پروژه‌های جهش تولید را با مسئولین محترم نهاد ریاست جمهوری و سازمان برنامه‌وبودجه پیگیری خواهیم کرد زیرا این موضوعات برای ما بسیار بااهمیت و راهبردی است.

نماینده نهاد ریاست جمهوری:

واقعا اقدامات و تلاش‌های استاندار کرمانشاه کم‌نظیر است

همچنین در این جلسه سید جلال هاشمی نماینده نهاد ریاست جمهوری در این جلسه نیز گفت: پروژه‌هایی که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند حتماً در اولویت کاری ما برای اتمام پروژه قرار دارند و از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان کرمانشاه می‌خواهیم که لیست این پروژه‌ها را به‌منظور تسریع در اجرا به نهاد ریاست جمهوری معرفی کنند و اگر چنین پروژه‌هایی با دستگاه‌های خدمات رسان برای اجرا مشکل‌دارند به‌منظور رفع مشکل به ما منتقل کنند.

وی با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات بازوند در استان کرمانشاه گفت: واقعاٌ اقدامات و تلاش‌های ایشان کم‌نظیر است و ما از این اقدامات و برنامه‌ها در استان تشکر می‌کنیم.

شایان‌ذکر است برای اجرای پروژه‌های جهش تولید در سفر دکتر نوبخت به استان کرمانشاه، اعتباری معادل 1516 میلیارد تومان و 8 میلیون دلار ارزی برای 19 طرح اقتصادی و 33 پروژه عمرانی در قالب تسهیلات و اعتبار در قالب تفاهم‌نامه امضا و مصوب گردید.

آب‌رسانی به شهر کرمانشاه از سد گاوشان، بهسازی راه گیلانغرب _ سومار، احداث سالن 6 هزارنفری، آب‌رسانی به شهر پاوه، احداث بیمارستان ثلاث باباجانی، احداث فاضلاب هرسین، احداث مرکز جامع سرطان غرب کشور، اجرای 8 پروژه ورزشی در استان، احداث آکادمی پزشکی ورزشی کرمانشاه، احداث کوریدور بزرگراه غرب کشور (کرمانشاه_ کامیاران)، مطالعه و احداث مجموعه فرهنگی و باغ‌موزه دفاع مقدس استان، احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس گیلانغرب، دو بانده نمودن مسیر بیستون _ سنقر ازجمله برخی از مصوبات و دستاوردهای دکتر نوبخت در حوزه عمرانی به استان کرمانشاه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها