موج
کدخبر : ۳۵۴۷۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354764

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه خبر داد:

پرویز توسلی زاده گفت: معتقدیم جمعیت کیفری زندان‌های کرمانشاه باید تا 80 درصد کاهش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه با حضور معاون سازمان زندان‌های کشور، اعضای شورای قضائی استان کرمانشاه و نیز برخی از مدیران و مسئولین محلی برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که زندان را به سبب تبعات ناشی از آن نامطلوب می‌دانند، اظهار کرد: در این راستا معتقدیم از جمعیت کنونی کیفری استان باید کمتر از 20 درصد در زندان حضورداشته باشند.

توسلی زاده تصریح کرد: در تلاشیم تا با استفاده از عوامل پیشگیرانه و به‌کارگیری مجازات‌های جایگزین حبس به این مقصود برسیم.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر اینکه زندانی کردن افراد نباید به‌راحتی باشد، گفت: باید زندان را برای اشرار قرار دهیم و از زندانی کردن سایر افراد به دلیل تبعات ناشی از آن خودداری شود.

وی در ادامه توصیه‌ای هم به مدیرکل جدید اداره زندان‌های استان داشت و گفت: در زندان اشتغال و حرفه‌آموزی را در اولویت قرار دهید، چراکه یک زندانی بیش از هر فرد دیگری به حرفه‌آموزی نیاز دارد.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خدمات منصور بیگلری مدیرکل پیشین اداره زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان کرمانشاه، حمیدرضا پوریانی به‌عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها