موج
کدخبر : ۳۵۰۳۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350318

باهدف به تصویر کشیدن زیبایی‌های بلوار طاق‌بستان؛

مراسم رونمایی از پوستر رویداد عکاسی گلاریژان باهدف به تصویر کشیدن زیبایی‌های بلوار طاق‌بستان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، طی مراسمی با حضور معاون فرهنگی شهرداری کرمانشاه و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه و همچنین ریاست اداره گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری و با حضور جمعی از خبرنگاران برگزار از پوستر رویداد عکاسی گلاریژان باهدف معرفی بلوار طاق‌بستان کرمانشاه رونمایی شد.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه در این نشست اظهار داشت طی تفاهم‌نامه‌ای که با دفتر ملی یونسکو در راستای شکل‌گیری مسیر گردشگری تاریخ و تمدن غرب کشور به امضا رسید، سعی بر آن داشتیم در رویدادهای بزرگ شهر کرمانشاه که نیاز به معرفی در بُعد بین‌المللی دارد از ظرفیت‌های سازمان یونسکو کمک بگیریم.

مهدی عبدالمالکی تصریح کرد: رویداد عکاسی گلاریژان یکی از آن موارد است که دفتر ملی یونسکو در کنار ما خواهد بود و مقررشده است علاوه بر ۹ جایزه نفیس که به نفرات برتر اهدا خواهد شد ۹۹ اثر در نمایشگاه مجازی سازمان یونسکو که مطابق گاه‌شمار این رویداد قرار است بهمن‌ماه ۹۹ به نمایش گذاشته شود و برای تمامی مردم جهان قابل‌رؤیت خواهد بود.

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری نیز عنوان کرد: همه رسانه‌ها، مردم و ارگان‌های تأثیرگذار می‌بایست پای‌کار باشند تا بتوانیم داشته‌های شهر کرمانشاه را ازجمله بلوار طاق‌بستان که جزء ظرفیت‌های بی‌نظیر شهر کرمانشاه است را در رویدادهای مهم به‌تمامی مردم دنیا و نیز گردشگران معرفی کنیم تا در راستای هویت بخشی به این داشته‌هایمان گامی برداشته باشیم.

درخشی افزود: رویدادهای بیشتری را در دست اقدام داریم تا در آن‌ها به معرفی بلوار طاق‌بستان به‌تمامی مردم ایران و جهان بپردازیم و همچنین حس تعلق‌خاطر مردمان شهرمان را نسبت به این بلوار بالا ببریم.

شایان‌ذکر است رویداد گلاریژان به همت اداره گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری و باهدف معرفی جاذبه‌های پاییزی بلوار تاق بستان برگزار خواهد شد که مهلت ارسال آثار برای این رویداد از ۹۹/۸/۹ لغایت ۹۹/۹/۱۹ خواهد بود و در تاریخ ۹۹/۹/۹ نیز برنامه فتوواک در حاشیه این رویداد برگزار خواهد شد.

بر پایه این گزارش به ۹ اثر در سه بخش حرفه‌ای، موبایلی (شهروندی) و فتوواک جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد و ۹۹ اثر منتخب نیز در نمایشگاه مجازی یونسکو اکران خواهد شد و جزئیات شرکت در این رویداد در فراخوانی که در فضای مجازی سازمان فرهنگی (گهواره تمدن) قابل‌دسترسی است، منتشر می‌گردد.

گفتنی است که بلوار تاق بستان طولی در حدود ۳۶۰۰ متر یکی از طولانی‌ترین بلوارها و مسیرهای پیاده‌روی ایران و از زمره زیباترین بلوارهای جهان است که امسال طی برنامه‌ریزی هنری قرار است سوژه لنز عکاسان برتر در رویداد عکاسی گلاریژان گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها