موج
کدخبر : ۳۴۸۱۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348179

استاندار کرمانشاه گفت: برای خانه‌های روستایی آسیب‌دیده از سیل هرسین، بر اساس گزارش بنیاد مسکن ۸۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و تسهیلات قرض‌الحسنه در نظر گرفته‌شده است

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در جلسه ویژه ستاد بحران کرمانشاه که به‌منظور بررسی گزارش بازدید از روستاهای سیل‌زده هرسین تشکیل شد؛ اظهار داشت: از همه مدیران و مسئولینی که امروز با همراهی شورای شهر و‌ روستاها و دهیاری‌ها در بین مردم حضور یافتند؛ تشکر می‌کنم و این جلسه رسیدگی  به روستاهای سیل‌زده هرسین به‌صورت ویژه با حضور نماینده هرسین در مجلس شورای اسلامی و برای حل مشکلات مردم تشکیل‌شده است.

هوشنگ بازوند در این جلسه گفت: برای خانه‌های روستایی آسیب‌دیده، بر اساس گزارش بنیاد مسکن ۸۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و تسهیلات قرض‌الحسنه در نظر گرفته‌شده و به سایر واحدهایی نیز که نیاز به بازسازی داشته باشند، کمک خواهد شد.

بازوند ادامه داد: با توجه به مشکلات ایجادشده برای مردم ازجمله تلفات دام، ما مدیران وظیفه‌داریم سنگ صبور مردم باشیم و در بازدید امروز از روستای کهریز نیز مشاهده شد بعضی از خانواده‌ها تمام زندگی‌شان را ازدست‌داده‌اند و نیازمند کمک‌های معیشتی و تسهیلات ویژه هستند.

استاندار کرمانشاه خطاب به مردم سیل‌زده گفت: مطمئن باشید ما مانند همه بحران‌ها در کنار مردم هستیم و همه کمک می‌کنیم که مشکلات سریع‌تر حل شود.

مقام عالی استان تصریح کرد: برآوردهای خسارت و تلفات دام توسط دامپزشکی سریعاً جمع‌بندی و گزارش می‌شود و‌ نسبت به پرداخت خسارت‌ها نیز اقدام خواهد شد.

وی تأکید کرد: با توجه به بازدیدی که از برخی محله‌های آسیب‌دیده شهر هرسین داشتیم، همه دستگاه‌های خدمات رسان را موظف کردیم برای پاک‌سازی و گل روبی خیابان‌ها به شهرداری کمک کنند، اعتبار ویژه نیز در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد.

نماینده عالی دولت در استان گفت: در امدادرسانی و کمک به مردم حتماً پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و این سیل سبب گسترش و شیوع کرونا و به خطر افتادن جان مردم نشود لذا 10 هزار ماسک بین روستاها به‌صورت رایگان سریعاً توزیع می‌شود که مشکلی برای سلامت مردم ایجاد نشود.

وی بابیان اینکه موضوع آب شرب و سایر تأسیسات روستاها با حضور میدانی مدیران در اولویت قرار می‌گیرد، افزود: با ارزیابی دفتر روستایی و کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کمک‌های معیشتی و اثاثیه منزل در اختیار خانوارهای آسیب‌دیده قرار می‌گیرد.

استاندار کرمانشاه بابیان اینکه جاده‌های روستایی و معابر روستاهای سیل‌زده هرسین باید سریعاً ترمیم و مشکلات برای تردد مردم حل شود، اظهار داشت: شرکت پشتیبانی دام باید مشکلات سایر دامداران را پیگیری و رفع کند و خانه‌های آسیب‌دیده شهر هرسین نیز در ارزیابی مدنظر قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها