موج
کدخبر : ۳۴۵۲۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345215

مرکز توسعه و نوآوری تعاون استان کرمانشاه هم‌زمان با هفته تعاون در محل پارک علم و فناوری کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه در مراسم افتتاح مرکز توسعه و نوآوری تعاون کرمانشاه که برگزار شد، با تبریک هفته تعاون به تمام کسانی که در این عرصه فعالیت دارند، از تعاون به‌عنوان یکی از بخش‌های بزرگ اقتصاد کشور و استان کرمانشاه یادکرد و افزود: واحدهای مختلفی درزمینهٔ‌های متنوع در این بخش مشغول به کار هستند.

هدایت حاتمی ادامه داد: یکی از ملزومات حوزه تعاون، تزریق روحیه فناورانه به این بخش است و توجه به نوآوری در فعالیت‌های تعاونی در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و ... باید موردتوجه قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه ایجاد مرکز توسعه و نوآوری تعاون را یکی از حلقه‌هایی دانست که می‌تواند به تکمیل اکوسیستم فعالیت‌های دانش‌بنیان در استان کمک کند و افزود: در کنار این موضوع باید تعداد شتابنده‌های استان را افزایش دهیم و حتی برای تخصصی شدن فعالیت آن‌ها تلاش کنیم.

حاتمی تأکید کرد: به‌علاوه باید تلاش کنیم جوانان تحصیل‌کرده، صاحب ایده و خلاق بتوانند ایده‌های خود را پرورش دهند و ما نیز آموزش‌های لازم را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم. قطعاً خروجی این روند ایجاد ثروت، اشتغال و توسعه اقتصادی خواهد شد.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز درباره راه‌اندازی مرکز توسعه و نوآوری تعاون کرمانشاه، افزود: این مرکز در قالب یک تعاونی و به‌صورت هم‌زمان در هفت استان دیگر کشور و به مناسبت هفته تعاون راه‌اندازی شد.

وی هدف از تأسیس این مرکز را کمک به 3150 تعاونی موجود استان کرمانشاه درزمینهٔ برند سازی، بازاریابی، فناوری اطلاعات و ... دانست تا بتوانند به شتاب و بلوغ کافی برسند.

عزیزی اعتبار هزینه شده برای ایجاد این مرکز را نیز بالغ‌بر دو میلیارد ریال برآورد کرد.

در ادامه سیامک آزادی رئیس پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه نیز با اشاره به راه‌اندازی مرکز توسعه و نوآوری تعاون کرمانشاه که در قالب تفاهم‌نامه مشترک با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان شکل‌گرفته، افزود: تمام افرادی که صاحب ایده‌های کسب‌وکار در حوزه تعاونی‌ها هستند و یا تعاونی‌هایی که قصد دارند محصولات و واحد خود را با دید نوآوری و فناوری توسعه دهند، می‌توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند.

وی تأکید کرد: حتی برای افراد صاحب ایده که ایده آن‌ها شرایط کافی نوآورانه را نداشته باشد نیز مشاوره‌هایی برای تکمیل، توسعه و یا حتی تغییرات ایده در نظر گرفته‌شده است.

وی بابیان اینکه ایده‌های فناورانه که به این مرکز می‌آیند نیز بعد از تائید اولیه وارد فرآیند توسعه‌ای و راه‌اندازی کسب‌وکار می‌شوند، یادآور شد: این ایده‌ها نیز ازلحاظ امکانات، محل استقرار، منابع مالی موردنیاز برای ایجاد و تثبیت کسب‌وکار و ... موردحمایت هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها