موج
کدخبر : ۳۴۱۱۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341191

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه گفت: رعایت پروتکل‌ها و نکات بهداشتی برای حضور مردم در آرامستان‌ها و زیارت اهل قبور در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، حجت‌الاسلام احمد شیرین‌سخن با اشاره به بازگشایی مجدد باغ فردوس کرمانشاه و بهشت‌زهرا (س) اظهار کرد: رعایت پروتکل‌ها و نکات بهداشتی برای حضور مردم در آرامستان‌های کرمانشاه و زیارت اهل قبور در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضروری است، با توجه به بازگشایی آرامستان‌ها از زائران اهل قبور درخواست می‌شود برای افزایش ایمنی و پیشگیری از انتقال و شیوع ویروس کرونا تا رسیدن به وضعیت مطلوب نکات بهداشتی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بر آن تأکید شده را در مراجعه به آرامستان‌ها رعایت کنند.

وی افزود: زائران اهل قبور در زمان حضور در آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه باید فاصله‌گذاری بین افراد را رعایت کرده و از برقراری تماس با سطوح و تجهیزات خودداری کنند.

وی با اشاره به این‌که استفاده از وسایل بهداشتی مانند ماسک و دستکش برای کلیه افراد مراجعه‌کننده به آرامستان‌ها الزامی است، افزود: در کنار این موارد به زائران اهل قبور توصیه می‌شود تا در آرامستان‌ها از کتب ادعیه و قرآن شخصی استفاده کرده و مدت‌زمان حضور خود در آرامستان‌ها را به حداقل برسانند.

حجت‌الاسلام شیرین‌سخن خاطرنشان کرد: خانواده‌ متوفیان از برگزاری هرگونه مراسم ختم با عناوین سوم، هفتم، چهلم و یا سالگرد در مزار خودداری نمایند.

وی با اشاره به این‌که به زائران اهل قبور توصیه می‌شود برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از بطری‌های آب آشامیدنی بسته‌بندی‌شده استفاده کنند، اضافه کرد: توزیع نذورات به‌ویژه مواد غذایی نظیر خرما، حلوا و.. در آرمستان‌های شهرداری کرمانشاه ممنوع بوده و از این کار جلوگیری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه در پایان گفت: شهروندان باید به این موضوع توجه داشته باشند که در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، احتمال بازگشت مجدد محدودیت‌ها برای زیارت اهل قبور وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها