موج
کدخبر : ۳۴۰۴۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340462

امام‌جمعه کرمانشاه در دیدار با آتش‌نشانان:

آیت‌الله مصطفی علما در دیدار با جمعی از آتش‌نشانان کرمانشاهی از عملکرد شجاعانه آن‌ها در اطفا حریق آتش‌سوزی پارکینگ دولت‌آباد تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، امام‌جمعه کرمانشاه با تقدیر از عملکرد آتش‌نشانان کرمانشاهی در اطفای آتش‌سوزی پارکینگ دولت‌آباد، گفت: جنگیدن با آتش کار هرکسی نیست و مردان شجاعی مثل آتش‌نشانان را می‌خواهد.

آیت‌الله مصطفی علما در دیدار با جمعی از آتش‌نشان کرمانشاهی با تقدیر از عملکرد شجاعانه آن‌ها در اطفا حریق آتش‌سوزی پارکینگ دولت‌آباد گفت: اینکه چندین تریلی حاوی بنزین آتش بگیرد و مردان شجاعی باشند که به دل حادثه بزنند و آتش را خاموش کرده و جان خیلی‌ها را نجات دهند، حقیقتاً جای تقدیر دارد.

وی افزود: اگر این حادثه ابعاد گسترده‌تری پیدا می‌کرد و این میان اتفاق ناگواری رخ می‌داد، قطعاً تعدادی جان خود را از دست می‌دادند و با این حادثه اعتبار و آبروی استان نیز به خطر می‌افتاد و این عملکرد خوب آتش‌نشانان بود که مانع فاجعه شد.

آیت‌الله علما به تأکیدات اسلام مبنی بر یاری‌رسانی به یکدیگر در وقت مشکلات اشاره کرد و افزود: عملکرد آتش‌نشانان مصداق بارز احادیث ائمه اطهار (ع) در این زمینه است، چراکه این مردان شجاع به‌وقت حادثه به دل خطر می‌زنند و جان دیگران را نجات می‌دهند.

وی به‌سختی‌های کار آتش‌نشانان اشاره کرد و افزود: جنگیدن با آتش کار هرکسی نیست و افراد شجاع و فداکاری می‌خواهد، افرادی که با ازخودگذشتگی و ایثار سختی‌های این راه را به جان بخرند.

امام‌جمعه کرمانشاه از کار آتش‌نشانان به‌عنوان عبادت یادکرد و افزود: بالاترین عبادت خدمت به مردم است و آتش‌نشانان حد اعلای این خدمت را انجام می‌دهند.

وی بابیان اینکه آتش‌نشانانی که درراه مأموریت خود جان خود را از دست می‌دهند حکم شهید را دارند، گفت: در احادیث داریم افرادی که در آب غرق شوند، یا در آتش بسوزند و یا آوار بر سرشان خراب شود و جان خود را از دست بدهند ثواب شهید را دارند و آتش‌نشانانی که شجاعانه در حوادث مختلف ازجمله ماجرای پلاسکو جان باختند، مانند یک شهید هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها