موج
کدخبر : ۳۳۶۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336937

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در همایش روز ملی صنعت در کرمانشاه گفت: باید به سطحی از توانمندی برسیم که چرخ اقتصاد حتی در شرایط بحرانی هم در گردش باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه ضمن تقدیر از خدمات صنعت‌کاران و معدن کاران کرمانشاه، تأکید کرد: حل مشکلات صنعت‌کاران و معدن کاران را یکی از اولویت‌های جدی استان در سال جهش تولید به شمار می‌رود که برخی از این مشکلات با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخل استان قابل‌حل است و رفع برخی از این موانع را نیز در سطح ملی دنبال می‌کنیم، باید به سطحی از توانمندی برسیم که چرخ اقتصاد حتی در شرایط بحرانی هم در گردش باشد.

هوشنگ بازوند که در همایش روز ملی صنعت که با حضور صنعتگران، معدن کاران و کارآفرینان کرمانشاه سخن می‌گفت، اظهار داشت: مطالبات و نگرانی‌هایی که توسط صنعت گران مطرح می‌شوند درواقع دغدغه‌هایی هستند که در راستای توسعه و بهبود وضعیت استان است که با جدیت آن‌ها را در سطح استان و در سطح ملی دنبال می‌کنیم.

وی افزود: از طریق ستاد ملی کرونا تلاش می‌کنیم مجوزی دریافت کنیم تا معاونت غذا و دارو نیازهای داخل استان درزمینهٔ مواد ضدعفونی را از طریق شرکت‌های استان تأمین کند.

وی در ادامه عنوان کرد: گروه صنعتی مدلل طی توافقی ۱۵ زمین ورزشی با برآورد نهایی ۱۱ میلیارد تومان در سطح شهر کرمانشاه ایجاد کردند که اکنون آماده بهره‌برداری است. این کار بسیار ارزشمند درواقع هدیه‌ای از یک گروه صنعتی به جوانان این شهر بود.

بازوند ادامه داد: در سالی که گذشت سه نفر از کارآفرینان و فعالان نیکوکار و خادم حوزه صنعت و بازرگانی آقایان معصومی، سخن‌سنج و مدلل از میان ما رفتند که درگذشت این عزیزان را تسلیت می‌گوییم.

وی همچنین درگذشت مدیرعامل پتروشیمی کرمانشاه را تسلیت گفت و ادامه داد: صباغ از مدیران بسیار ارزشمند حوزه پتروشیمی کشور بود که متأسفانه به دلیل ابتلا به این ویروس خطرناک کرونا به رحمت خدا رفتند.

بازوند در ادامه به خسارت‌های عظیم کرونا به اقتصاد کشورهای دنیا اشاره کرد و گفت: بحران کرونا ۱۵ درصد تولید ناخالصی داخلی کشور را کاهش داده است. در استان کرمانشاه نیز بر اساس برآوردهای اولیه کرونا ۱۰ هزار میلیارد تومان به اقتصاد کرمانشاه زیان وارد کرده است.

وی تأکید کرد: باید با همکاری صنعت‌کاران و معدن کاران کرمانشاه به این سطح از توانمندی دست پیدا کنیم که چرخ زندگی و اقتصاد کشور در شرایط بحران کرونا هم‌ در گردش باشد و کسب‌وکارها تعطیل نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها