موج
کدخبر : ۳۳۵۲۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335212

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در نشست شورای اداری کرمانشاه گفت: ۸۰۰‌ تخت بیمارستانی و ۲۰۰‌ تخت آی سی یو برای خدمات‌دهی به بیماران کرونایی در نظر گرفته‌ایم که تاکنون کمتر از نیمی از این ظرفیت پرشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تأکید بر ابن که در مدیریت بحران کرونا باید معیشت و سلامت مردم در اولویت باشد، ابراز داشت: مدیریت ارشد استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کرمانشاه در اواخر بهمن‌ماه در قالب یک نقشه راه و با محوریت مشارکت مردمی به مدیریت این ویروس پرداخت به‌گونه‌ای خسارت‌های اقتصادی و جانی به حداقل برسد.

بازوند گه در شورای اداری کرمانشاه با حضور معاونین استاندار، مجمع نمایندگان استان، رئیس دادگستری استان و مدیران و مسئولان عضو این شورا برگزار شد، اظهار داشت: این اولین نشست اداری با حضور نمایندگان جدید استان در مجلس شورای اسلامی است و امیدواریم بتوانیم با کمک همراهی و همدلی بتوانیم در حل مشکلات و چالش‌های پیش روی استان کرمانشاه کوشا باشیم.

وی افزود: خوشبختانه در این دوره، نمایندگان به شکل مناسبی به عضویت کمیسیون‌های کلیدی مجلس درآمده‌اند؛ حوزه‌هایی که کرمانشاه در آنجا مشکل دارد و این می‌تواند به توسعه استان کمک کند.

استاندار کرمانشاه با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت نمایندگان برای پیشرفت و توسعه استان؛ اظهار داشت: کشور گرفتار مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه است و حل این مشکلات نیازمند همراهی و همدلی میان مجمع نمایندگان و مدیران استان است.

بازوند گفت: خوشبختانه با مشارکت مناسب مردم، در اسفندماه و فروردین‌ماه، کرمانشاه برخلاف دیگر استان‌ها دچار پیک کرونایی نشد.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: در اسفند و فروردین‌ماه هنوز امکاناتی مانند مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک در کشور و استان بسیار کم بود و اگر آن موقع استان دچار پیک کرونایی می‌شد ممکن بود بسیاری از شهروندان با خطر جانی روبرو شوند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه از خردادماه وارد یک پیک جدی و افزایش تعداد مبتلایان به کرونا شده است در ادامه یادآور شد: هرچند استان دچار پیک جدی است ولی امکانات و تجهیزات بسیار بیشتر شده و اشراف پزشکی هم بر ابعاد این بیماری بسیار افزایش‌یافته است.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: بیمارانی که آن روزهای اولیه به دلیل کمبود امکانات در کشور جان خود را از دست می‌دادند امروز می‌توانند با بهره‌گیری از تجهیزات و امکانات فراهم‌شده؛ زنده بمانند.

وی عنوان کرد: استان خیلی زود توانست درزمینهٔ تولید مواد ضدعفونی‌کننده به یک شرایط تولیدی مناسب برسد. درزمینهٔ ماسک نیز تا پیش از بحران حتی یک ماسک در استان تولید نمی‌شد ولی با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شرایط تأمین و توزیع روزانه ۲۵۰ هزار ماسک در استان قرار داریم.

نماینده عالی دولت در استان همچنین به تهیه هزار تخت برای بستری بیماران کرونایی اشاره کرد و گفت: ۸۰۰‌ تخت بیمارستانی و ۲۰۰‌ تخت آی سی یو برای خدمات‌دهی به بیماران کرونایی در نظر گرفته‌ایم که تاکنون کمتر از نیمی از این ظرفیت پرشده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۷ درصد فوتی‌ها در خردادماه بوده است در ادامه عنوان کرد: از خردادماه تاکنون روزانه حدود ۵ نفر فوتی داشته‌ایم.

استاندار کرمانشاه با تأکید بر اینکه برای عبور از این پیک سخت نیازمند همکاری و همدلی مردم هستیم در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه پس از اعلام وضعیت قرمز در سطح استان و گوشزد شدن هشدارهای بهداشتی توسط رسانه‌ها، دوباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان جدی گرفته می‌شود.

وی با تأکید لزوم توأمان حفظ جان و معیشت مردم درروند مدیریت کرونا، در ادامه عنوان کرد: سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که در این تنگناهای اقتصادی و تحریم‌ها، معیشت مردم با بحران روبرو نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها