اولین اردو تیم ملی هندبال نوجوانان بانوان در سال ۹۸ به میزبانی شهرستان پاوه و با حمایت نماینده مردم اورامانات در مجلس برگزار شد.

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه گفت: بسیار خوشحالیم که فرصت میزبانی از ملی‌پوشان و پرچم‌داران آینده ورزش کشورمان نصیب ما شد. از چند هفته پیش پیگیر برگزاری این اردو بودیم و خداروشکر امروز در مراسم افتتاحیه تمام امکانات تمرینی و رفاهی ورزشکاران عزیز فراهم بود.

شهاب نادری افزود: اردوی امروز می‌تواند نقطه عطفی در ورزش اورامانات باشد و امیدوارم بتوانیم با همکاری سایر ارگان‌های مربوطه میزبان دیگر رشته‌ها باشیم. من معتقدم که با این روش می‌توانیم ورزش منطقه اورامانات را به سطح قهرمانی برسانیم.

وی ادامه داد: صحبت‌هایی با رئیس فدراسیون هندبال داشتیم و در تلاشیم که مسابقات هندبال قهرمانی غرب آسیا را در این منطقه برگزار کنیم.

شهاب نادری

 

نادری گفت: پس از ثبت جهانی اورامانات که مطالبه همه مردم منطقه است، اولویت ما تقویت و تشویق جوانان ورزشکار است زیرا گرایش به ورزش و ایجاد شور و نشاط در بین جوانان عامل مهمی در سلامت جامعه است و برای تحقق این امر تمام توان خود را بکار می‌گیریم.

پروین احمدیان، سرپرست اردو که از مربیان مطرح هندبال استان کرمانشاه است درباره هدف برگزاری این اردو گفت: بعد از اینکه اعزام تیم ملی نوجوانان به مسابقات لغو شد، با نظر رئیس فدراسیون و حمایت دکتر نادری اردوی تمرینی را آغاز کردیم تا بتوانیم برای سال آینده تیم قدرتمند و منسجمی را آماده کنیم و سطح فنی بازیکنان را ارتقا بدهیم.

وی افزود: از طرف دیگر برگزاری اردوی تیم ملی در اورامانات می‌تواند فرصت بهتری را برای معرفی این منطقه بهشتی به سراسر کشور فراهم کند و بنده هم امیدوارم هرچه زودتر ثبت جهانی اورامانات محقق شود تا استعدادهای این منطقه در بخش‌های مختلف، فضای بیشتری برای ارائه توانمندی‌هایشان داشته باشند.

احمدیان گفت: من از حمایت دکتر نادری نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که مانند همیشه باعث دلگرمی جامعه هندبال شدند و نقش کلیدی در برگزاری اردو داشتند. همچنین از آقای برزگر مدیر موفق و توانای آموزش و پروش شهرستان پاوه که با جدیت در فراهم کردن امکانات اردویی تلاش کردند. از زحمات آقای محمد نادری تشکر می‌کنم که اگر حمایت ایشان را نداشتیم اردویی با این سطح کیفی برگزار نمی‌شد.
در این اردو ۳۰ ورزشکار به مربی‌گری، خانم‌ها محمدخانی، قانع و با سرپرستی خانم احمدیان از کرمانشاه شرکت دارند.