موج

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

سید افشین صفوی گفت: توسعه گلخانه‌ها به دلیل ارتقاء بهره‌وری آب، ایجاد اشتغال و تولید پایدار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و برای توسعه این بخش باید بیش از گذشته تلاش شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با تأکید بر اهمیت توسعه گلخانه‌ها، ابراز داشت: توسعه گلخانه‌ها با توجه به مزایای زیادی که برای بهره‌برداران و همچنین تأثیری که در اقتصاد استان دارد از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مصرف آب در تولید محصولات گلخانه‌ای بسیار پایین‌تر از تولید محصول در اراضی دیگر دارد بوده، تولید محصول در گلخانه صرفه اقتصادی خوبی دارد و سازمان جهاد کشاورزی استان تسهیلات مناسبی را برای توسعه این بخش پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه احداث گلخانه یک فرصت برای سرمایه‌گذاری است تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی دست‌اندرکار خصوصاً شرکت آب منطقه‌ای و بانک‌های عامل درخواست کرد که در این راستا نهایت همکاری را با متقاضیان احداث گلخانه به عمل‌آورند.

صفوی بابیان اینکه احداث مجتمع‌های بزرگ گلخانه‌ای باعث ایجاد زنجیره تولید، رونق صادرات محصولات گلخانه‌ای و درنتیجه ورود به بازارهای خارجی می‌شود افزود: احداث مجتمع‌های گلخانه‌ای همچنین باعث ضمانت تداوم فعالیت در این زمینه و ایجاد انگیزه برای فعالیت دیگر سرمایه‌گذاران می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در سال جاری به لحاظ حجم پرونده‌های متشکله، پرداختی و سطح اجراشده گلخانه‌ها، خوشبختانه فعالیت‌های خوب و قابل قبولی صورت پذیرفته اما با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان نیاز به تلاش بیشتر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها