صابر رحیمی گفت: با توسعه میزبانی مسابقات کشوری و بین‌المللی در استان کرمانشاه، علاوه بر استانداردسازی فضاها و امکان ورزشی استان به دنبال توسعه اقتصاد ورزشی و گردشگری ورزشی در سطح کشور و حتی عرصه‌های بین‌الملل هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه در خصوص میزبانی مسابقات ورزشی در استان برای مسابقات کشور و بین‌المللی، ابراز داشت: برگزاری نشست روسای 53 فدراسیون ورزشی در تاریخ 17 اسفند به میزبانی کرمانشاه، برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی، اجرای مسابقات بین‌المللی بومی محلی و همچنین میزبانی کرمانشاه برای فینال مسابقات جام حذفی فوتبال و ... ازجمله مهم‌ترین اقدامی است که علاوه بر بالا بردن رنکینگ ورزش کرمانشاه در سطح کشور، به‌عنوان عاملی مؤثر در رشد اقتصادی و گردشگری با تکیه‌بر امر ورزش برای کرمانشاه را به همراه می‌آورد.

رحیمی به نقش مؤثر استاندار کرمانشاه و نمایندگان مجلس برای مطرح‌شدن ورزش کرمانشاه و همچنین جذب بودجه‌های ورزشی کرمانشاه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: با رایزنی‌های انجام‌شده که تاکنون فقط در قالب بحث و تبادل‌نظر بوده است، اگر موافقت‌ها صورت بپذیرد، هیئت والیبال کرمانشاه میزبان برگزاری مسابقات آسیا و اقیانوسیه 2019 والیبال خواهد بود.

دهکده المپیک در مسیر واگذاری به بخش خصوصی

وی با تأکید بر این مهم که دولت اجرای پروژه‌های عمرانی جدید را ممنوع کرده است، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دهکده المپیک کرمانشاه جذب کنیم هرچند چون در سنوات گذشته بیش از 16 پروژه عمرانی برای دهکده المپیک تعریف‌شده و با این شرایط فعلی نمی‌توانیم احداث پروژه‌های جدید را در این محل داشته باشیم، به همین دلیل پروژه‌های دهکده المپیک کرمانشاه را برای اجرا به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه اعلام داشت: امسال 15 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه نیمه‌کاره سالن شش‌هزارنفری ولایت در دهکده المپیک تخصیص‌یافته و پیش‌بینی می‌شود این پروژه برای هفته دولت سال 98 آماده افتتاح گردد.

رحیمی با اعلام خبر جذب 50 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای ورزش کرمانشاه در سال جاری، گفت: حفظ و نگهداری اماکن ورزشی، تجهیز و کمک به توسعه هیئت‌های ورزشی استان، افزایش دو برابری سرانه فضاهای ورزشی در استان و ... ازجمله برنامه‌های این اداره کل در حوزه‌های عمرانی ورزش استان است.

وی در پاسخ به خبرنگار موج در خصوص کم‌لطفی به توسعه ورزش بانوان کرمانشاه، گفت: در حال حاضر یکی از بهترین مجموعه‌های ورزشی ویژه بانوان کشور در کرمانشاه به همراه اختصاص سانس ها و ورزشگاه و باشگاه‌های مخصوص بانوان در استان فعال است اما ضمن صحه گذاشتن بر کم‌کاری در این حوزه و لزوم توجه ویژه به توسعه ورزش بانوان کرمانشاه، متأسفانه بانوان ورزشکار کرمانشاه نیز از عرصه‌های مختلف دوری گرفته‌اند.