استاندار کرمانشاه:

استاندار کرمانشاه تأکید کرد: دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی استان با اجرای برنامه‌های شاد، زمینه نشاط اجتماعی مردم را فراهم سازند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه جشن‌های مهربانی در مسیر ایجاد فضای بانشاط اظهار داشت: دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و همچنین شهرداری‌ها موظف به ایجاد و فراهم ساختن بسترهای لازم برای توسعه شادی و نشاط در جامعه هستند.

وی بابیان اینکه باید فضای جامعه را به یک فضای بانشاط تبدیل کنیم، گفت: با توجه به شوک بسیار سنگین زلزله سال گذشته در استان، مردم بیش‌ازپیش به شادی و نشاط نیاز دارند و دستگاه‌های ذی‌ربط با اجرای برنامه‌های شادی‌آفرین، زمینه‌ساز گسترش نشاط در جامعه باشند.

استاندار کرمانشاه تأکید کرد: شهرداری‌های استان به ایجاد نشاط در جامعه اهتمام داشته باشند و شهرداری کرمانشاه نیز در نقاط مختلف شهر کرمانشاه برنامه‌های شاد و نشاط‌آور در نظر بگیرد.

وی بابیان اینکه صداوسیمای مرکز کرمانشاه هم باید در ارائه برنامه‌های خود زمینه‌ساز شادی در جامعه باشد، گفت: اگر به برنامه‌های استان‌های هم‌جوار که از طریق صداوسیما آن مراکز پخش می‌شود، نگاه کنیم خیلی برنامه‌های شادتری نسبت به کرمانشاه پخش می‌کنند لذا صداوسیمای مرکز کرمانشاه به دنبال تدوین و اجرای برنامه‌های شادی‌آفرین برای مردم استان باشد.

وی همچنین از میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست که در گسترش شادی و نشاط در جامعه برای مردم تلاش کنند.

بازوند به حضور گسترده مردم در مراسمات دینی، مذهبی و همچنین شرکت در راهپیمایی‌ها برای خنثی نمودن اهداف دشمنان گفت: مردم در مراسمات مختلف همواره تعصب خود را به دین اسلام و انقلاب اسلامی ثابت کرده‌اند و در راهپیمایی 13 آبان امسال حضوری کم‌نظیر داشتند و به‌نوعی آگاهی خود را برای مقابله با ترفندهای دشمنان به جهانیان نشان دادند لذا باید قدران چنین مردمی هوشیار و آگاهی باشیم و با اجرای برنامه‌های شاد، زمینه نشاط اجتماعی آن‌ها را فراهم‌سازیم.

بازوند بابیان اینکه مردم جزو سرمایه‌های اصلی نظام و کشور است، اظهار داشت: باید این سرمایه‌ها را تقویت و روحیه مردم را شاد کنیم لذا دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگی و اجتماعی باید نامه‌های خود را در این زمینه اعلام و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: مردم به‌عنوان یک قدرت و سرمایه اجتماعی نقش بسیار مهمی در پیشبرد برنامه‌ها دارند لذا دستگاه‌های اجتماعی و فرهنگی موظف هستند که با اجرای برنامه شاد و بانشاط، زمینه‌ساز تقویت این سرمایه اجتماعی باشند.

وی همچنین خواستار ادامه و استمرار این برنامه‌ها تا دهه فجر شد و گفت: با توجه به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برنامه‌های دهه فجر امسال باید با برنامه‌های متنوع‌تری که زمینه‌ساز نشاط بیشتر در جامعه باشد، همراه گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها