موج

معاون آموزشی دانشگاه گفت: تعداد 17 هزار و 870 دانشجو طی 50 سال از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه فارغ‌التحصیل‌ شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، پروفسور خزایی با اعلام این خبر گفت: از تعداد فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، 17 نفر در مقطع فوق تخصص، 772 نفر در مقطع دستیار تخصصی بالینی،7 نفر phD دکتری تخصصی پژوهشی،3271 نفر دکترای عمومی، 418 نفر کارشناسی ارشد، 4051 نفر کارشناسی پیوسته، 2754 نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته و 6579 نفر در مقطع کاردانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دارای مدرک هستند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در رشته‌های پزشکی و پرستاری بوده است گفت: تاکنون 2837 دانشجوی رشته پزشکی در مقطع دکتری عمومی و 2329 پرستار در مقاطع کارشناسی ارشد، پیوسته و ناپیوسته فارغ‌التحصیل شده‌اند که فارغ‌التحصیلان رشته پرستاری در مقطع کارشناسی پیوسته با تعداد 1812 نفر بیشترین تعداد را داشته است.

معاون آموزشی دانشگاه تعداد فارغ‌التحصیلان رشته علوم زیست پزشکی در مقطع دکتری تخصصی و رشته کلیه اطفال در مقطع فوق تخصص را نیز بیش از رشته‌های دیگر در این مقاطع ارزیابی کرد.

خزایی بیشترین تعداد فارغ‌التحصیلان در مقطع دستیار تخصصی بالینی را مربوط به رشته بیماری‌های داخلی، زنان و زایمان، رادیولوژی، بیماری‌های کودکان، جراحی عمومی و بیهوشی اعلام کرد و گفت: فارغ‌التحصیلان رشته بیماری‌های داخلی با 113 نفر از دیگر رشته‌های این مقطع بیشتر است.

وی بابیان اینکه بیشترین تعداد دانشجو در مقطع کاردانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مربوط به رشته‌های علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، بهداشت حرفه‌ای و رادیولوژی است گفت: فارغ‌التحصیلان رشته علوم آزمایشگاهی با 859 دانشجو بیش از دیگر رشته‌ها در این مقطع است.

گفتنی است که در حال حاضر 5138 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حال تحصیل هستند و 481 عضو هیئت‌علمی این دانشگاه در 8 دانشکده و 95 رشته مشغول فعالیت می‌باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها