رضا خواجه‌ای گفت: بنیاد مسکن تنها واحدها را تا مرحله نصب چارچوب و پنجره تکمیل می‌کند و دیگر مراحل شامل کاشی‌کاری و سفیدکاری را مردم انجام می‌دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در رابطه با واحدهایی که نیاز به تعمیر دارند، گفت: تاکنون کار تعمیر 59 هزار و 930 واحد از مناطق زلزله‌زده آغازشده و 53 هزار و 703 واحد به‌صورت کامل تعمیر‌‌ شده است و بر اساس تعهد داده‌شده تا پایان آبان ماه 20 هزار واحد بازسازی و به مردم تحویل داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 16 هزار و 200 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده تحویل متقاضیان شده است، گفت: با ورود خانوارها به داخل واحدهای خود بسیاری از کانکس‌ها و چادرها بلااستفاده هستند.

خواجه خاطرنشان ساخت: دولت درمجموع 73 میلیون تومان در قالب تسهیلات و بلاعوض به‌صورت نقدی به هر خانوار به‌صورت نقدی پرداخت کرده که این مبلغ برای خانوارهای دارای یک واحد مسکونی یک طبقه است و اگر خانواری یک واحد سه‌طبقه داشته این مبلغ ضربدر سه می‌شود و دولت سه 73 میلیون تومان به این خانوارها در قالب تسهیلات و بلاعوض پرداخت می‌کند و در کنار این کمک‌های نقدی، بنیاد مستضعفان متعهد شده 175 هزار تن سیمان موردنیاز مناطق زلزله‌زده را به‌صورت رایگان تأمین کند که تاکنون 125 هزار تن آن وارد منطقه شده و مابقی نیز به‌تدریج وارد می‌شود.