مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ورود جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه ام.آر.آی کشور به استان جهت نصب در بیمارستان امام رضا (ع) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، تورج شیرزادیان اظهار داشت: طی قراردادی که با شرکت فناوری آزمایشگاهی نمایندگی محصولات کمپانی زیمنس در ایران مبنی بر خریداری و تحویل یک دستگاه ام آر آی، سه تسلا به ارزش ارزی تقریبی 2.5 میلیون یورو به همراه یک دستگاه آنژیوگرافی بای پلین به ارزش تقریبی 1.7 میلیون یورو جهت نصب در مرکز آموزشی درمانی امام رضا کرمانشاه به‌عنوان یکی از منحصربه‌فردترین مراکز تشخیص سکته کشور منعقدشده بود، دستگاه آنژیوگرافی حدود دو ماه پیش و امروز نیز دستگاه ام آر آی، سه تسلا وارد کرمانشاه و به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد.

وی عنوان کرد: همچنین جهت تجهیز این بخش مهم، قرارداد یک دستگاه سی‌تی‌اسکن 256 اسلایس (سی تی آنژیو) منعقدشده و در آینده نزدیک تحویل بیمارستان خواهد شد.

شیرزادیان گفت: دستگاه ام آر آی، مدل SKYRA زیمنس، پیشرفته‌ترین دستگاه کشور در نوع خود بوده و علاوه بر ارائه خدمات تخصصی رایج دستگاه‌های MRI، خدمات منحصربه‌فردی را در حوزه‌های ارتوپدی و نورو به ما ارائه خواهد کرد که از آن جمله می‌توان به ارتقاء فوق‌العاده تصاویر در حوزه ارتوپدی و در حوزه نورو fmri و اسپکتروسکوپی اشاره داشت که از جمله توانمندی‌های متمایزکننده این دستگاه نسبت به مدل‌های دیگر است.

وی افزود: یکی از کاربردهای تخصصی دستگاه مذکور استفاده از آپشن ها و امکانات تخصصی آن در حوزه تحقیقات است به‌نحوی‌که از این دستگاه به‌عنوان مرز مشترک بین کارهای تحقیقاتی و کلینیکال یاد می‌کنند.

شیرزادیان بیان کرد: دستگاه ام آر آی علاوه بر دارا بودن ویژگی‌های منحصربه‌فرد، دارای تمامی پکیج‌های روتین تصویربرداری از قبیل مغز و ستون فقرات، مفاصل، توراکس، قلبی، اطفال، ماموگرافی، آنکولوژی بوده و دارای قابلیت‌های ویژه‌‌ای از جمله قطر تونل 70 سانتی‌متری‌، تحمل وزن بالا تا 250 کیلوگرم، ارسال و دریافت تصاویر بدون سیم، امکان ترکیب کویل‌های سطحی برای به دست آوردن FOW بالاتر و مسیر کامل دیجیتال در ارسال و دریافت سیگنال از جمله مزیت‌های این دستگاه است.