معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: اولین دستگاه سی تی آنژیو 256 اسلایس که تاکنون در غرب و شمال غرب کشور وجود نداشته است در بیمارستان بیستون کرمانشاه راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر بهمن روشنی بابیان اینکه دستگاه سی‌تی‌اسکن فوق پیشرفته بااعتباری بالغ‌بر 12 میلیارد تومان خریداری‌شده و 4 برابر سریع‌تر از سی‌تی‌اسکن‌های قبلی داده‌ها را ارائه می‌دهد، افزود: دستگاه سی‌تی‌اسکن فوق پیشرفته یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های موجود حال حاضر دنیا است و برای افرادی که در داخل دستگاه سی‌تی‌اسکن قادر به نگه‌داشتن نفس خود نیستند بسیار کمک‌کننده است.

وی بابیان اینکه این دستگاه در تشخیص آنوریسم عروقی، انسدادهای عروقی، آمبولی ریه، نشان دادن عروق تومورها، انسداد عروق کرونر قلب و مغز و سایر نقاط بدن بسیار مهم است از کاهش 90 درصدی تماس با اشعه با توجه به‌سرعت بالای عکس‌برداری در این دستگاه نسبت به دستگاه‌های قدیمی قبلی نیز خبر داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر 14 دستگاه سی‌تی‌اسکن در استان وجود دارد که 11 دستگاه در بخش دولتی و 3 دستگاه در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند.

دکتر روشنی اظهار داشت: در کنار راه‌اندازی دستگاه سی‌تی‌اسکن فوق پیشرفته، سی تی آنژیو بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه در آینده‌ی نزدیک نصب خواهد شد که به لحاظ پیشرفته بودن سومین دستگاه بعد از تهران و شیراز هست همچنین دستگاه MRI سه تسلا هم که چهارمین دستگاه در کشوراست در بیمارستان امام رضا (ع) به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.