استاندار کرمانشاه خواستار به‌کارگیری همکاری‌های لازم برای تسریع در احداث مجتمع توانمندسازی معتادین، اشتغال و صیانت از بهبودیافتگان اعتیاد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند ضمن تأکید بر سرعت بخشیدن در احداث مجتمع توانمندسازی معتادین کرمانشاه، ابراز داشت: با تأکیدات مقام معظم رهبری قرار است که دو اردوگاه توانمندسازی و صیانت از بهبودیافتگان اعتیاد در کشور ایجاد شود که یک اردوگاه با همکاری سپاه در اصفهان و یک اردوگاه و مجتمع توانمندسازی معتادین هم در شهرستان کنگاور، با همکاری وزارت کشور احداث خواهد شد.

استاندار کرمانشاه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای ایجاد مرکز توانمندسازی، اشتغال و صیانت از بهبودیافتگان اعتیاد در کنگاور بیان داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته قرار است مجتمع توانمندسازی معتادین در کنگاور احداث شود لذا همه دستگاه‌ها باید با جدیت و همکاری لازم را داشته باشند.

وی خاطرنشان ساخت: برای ایجاد این مجتمع از محل اعتبارات سازمان امور اجتماعی وزارت کشور 3 میلیارد تومان و از اعتبارات استانی هم یک میلیارد تومان برای اجرای آن تخصیص خواهد یافت و دستگاه‌ها نباید منتظر تخصیص بودجه باشند و خودشان از محل‌های موجود برای روند اجرای این مجتمع هزینه کنند که پس از مبادله موافقت‌نامه اعتبارات لازم تخصیص خواهد یافت.

استاندار کرمانشاه خواستار انجام اقدامات لازم برای ورود بخش خصوصی در احداث مجتمع توانمندسازی معتادین شد و گفت: با توجه به اینکه مجتمع مذکور برای ساخت و تجهیز نیازمند اعتبار بالایی است لذا باید بستر را برای همکاری بخش خصوصی فراهم کنیم.