موج

فرماندار قصرشیرین:

تاتار از آمادگی بخش‌های مختلف کمیته بهداشت و درمان شهرستان برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در صورت بازگشایی مرز خسروی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه فرماندار قصرشیرین از آمادگی بخش‌های مختلف کمیته بهداشت و درمان شهرستان برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در صورت بازگشایی مرز خسروی خبر داد و گفت: در حال حاضر بیمارستان ابوالفضل العباس قصرشیرین با 80 تخت استاندارد و سه اتاق عمل فعال تجهیز و آماده‌سازی شده است.

وی تأکید کرد: افزایش نظارت‌های بهداشتی در مرز پرویزخان، نظارت بر مراکز اغذیه‌فروشی و مواد غذایی، اتلاف سگ‌های ولگرد، جلوگیری از عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها، رعایت نظافت سرویس‌های بهداشتی بوستان‌ها و میدان‌ها و لایروبی کانال‌ها به‌منظور دفع آب‌های سطحی، از دیگر مواردی است که می‌بایست در مسیر رشد بهداشتی شهرستان قصرشیرین مدنظر و در اولویت قرار گیرد.

قصرشیرین نیازمند حضور پزشکان و کادر درمانی متخصص است

فرماندار قصرشیرین اعلام داشت: با توجه به نبود پزشکان متخصص و بعد مسافت این شهرستان با مرکز استان و وجود 2 مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان، این شهرستان نیازمند حضور پزشکان و کادر درمانی متخصص است.

مرادعلی تاتار افزود: در حال حاضر بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) این شهرستان پزشک متخصص اطفال، بیهوشی و زنان و زایمان ندارد و بیماران مراجعه‌کننده برای دریافت خدمات باید به دیگر نقاط و مرکز استان مراجعه کنند که باید دانشگاه علوم پزشکی استان جذب این پزشکان را در اولویت کاری خود قرار دهد.

وی در ادامه با اشاره به آمار کاهش مبتلایان به بیماری سالک در سال‌های گذشته از ابتلای هفت تن از مردم قصرشیرین به این بیماری از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته درمجموع 18 مورد ابتلای افراد به بیماری سالک در این شهرستان به ثبت رسید که با انجام اقدام‌های پیشگیرانه و نظارت‌های مستمر بهداشتی، شاهد کاهش آمار مبتلایان به این بیماری هستیم.

فرماندار قصرشیرین از جانمایی مکان احداث بازیافت زباله با همکاری ادارات ذی‌ربط در هفته آینده خبر داد و افزود: قرار است به‌منظور حفظ بهداشت منطقه، با احداث این مکان، زباله‌های مربوط به شهرستان‌های قصرشیرین و سرپل ذهاب و ریجاب در این مکان بازیافت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها