مهرداد سالاری در نشست خبری به مناسبت هفته دولت گفت: 679 پروژه عمرانی و اقتصادی هم‌زمان با هفته دولت در کرمانشاه بااعتبار بیش از 1359 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اعلام خبر 679 پروژه عمرانی و اقتصادی هفته دولت در سطح استان، ابراز داشت: هفته دولت فرصت مغتنمی برای بیان بخشی از تلاش‌های 24 دستگاه اجرایی استان است که در غالب بهره‌برداری از 679 پروژه عمرانی و اقتصادی منعکس‌شده است.

عاملین خیانت مسکن مهر سرپل ذهاب باید دستگیر شوند

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه اعلام داشت: ضمن احترام به این مهم که راه‌اندازی و اجرای پروژه مسکن مهر در سطح کشور اقدام مثبت و قابل‌توجهی بوده اما واقعیت این است که برخی درروند اجرایی، مکان‌یابی و کاربرد مصالح خیانت کردند و عاملین خیانت باید دستگیر شوند.

وی در ادامه به غیرکاربردی شدن پروژه مسکن مهر در برخی مناطق به دلیل کندی روند ساخت‌وساز اشاره کرد و گفت: آن‌طور که باید در برخی مناطق بر ساخت‌وساز این واحدها دقت نشد و به‌طور مثال در پروژه مسکن مهر اسلام آبادغرب شاهد هستیم که یک طبقه کلاً محوشده و در طبقات دیگر هم موادی مانند نخاله‌های ساختمانی و یونولیت استفاده‌شده است.

سالاری ضمن صحه گذاشتن بر کم‌کاری در برخی مناطق از پروژه‌های مسکن مهر کرمانشاه، تصریح کرد: اما وجود این نواقص را مبدل به عاملی برای جناحی و سیاسی کردن مسکن مهر کنیم.

پروژه قطار شهری کرمانشاه

افتتاح فاز اول قطار شهری کرمانشاه ظرف 3 سال آینده

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه به تشریح آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرمانشاه پرداخت و با اشاره به طرح این پروژه از سال 1381 گفت: قرار شد سیستم حمل‌ونقل ریلی برای کرمانشاه در نظر گرفته شود که در مقطعی منوریل مصوب شد و بعد به خاطر هزینه‌های بالای آن به‌قطار شهری تغییر داده شد.

وی افزود: در حال حاضر، فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه با پیشرفت خوبی در حال انجام است و تصمیم بر این گرفته‌شده که این فاز از پروژه در اولویت بهره‌برداری قرار گیرد و ادامه مسیر در زیرزمین تا میدان فردوسی قطعاً هزینه‌بر است و زمان می‌برد تا از زیرزمین بیرون بیاییم و ترجیحاً فاز اول را به بهره‌برداری می‌رسانیم و در آینده ادامه مسیر انجام می‌شود.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به تصویب 700 میلیارد تومان اعتبار برای راه‌اندازی فاز اول این پروژه طی سه سال در سفر هیئت دولت به استان و در ادامه گرامیداشت هفته دولت، گفت: با این میزان اعتبار کار خرید ریل و واگن در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم فاز اول پروژه از تاق بستان تا میدان آزادی را ظرف سه سال آینده به بهره‌برداری برسانیم.