رئیس اداره بهزیستی کرمانشاه گفت: سازمان بهزیستی با همکاری شهرداری کرمانشاه اقدام به راه‌اندازی 5 گرم‌خانه ویژه بی‌سرپناهان کرده که از این تعداد 3 واحد آن مشغول فعالیت و 2 گرم‌خانه دیگر نیز به‌زودی دایر می‌گردد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، زهره شریفی از اختصاص گرم‌خانه ویژه بانوان نیز خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد 2 گرم‌خانه نیز بااعتبار شهرداری به‌وسیله 2 موسسه، زیر نظارت بهزیستی اداره می‌شوند.

وی در خصوص ظرفیت این گرم‌خانه‌ها اظهار داشت: امسال بهزیستی ظرفیت یکی از سرپناه‌های شبانه خود را 2 برابر کرده و از ظرفیت 30 نفری به 60 نفری افزایش داده است و تعداد 2 گرمخانه شهرداری که توسط مؤسسات بهزیستی اداره می‌شود نیز مجموعاً ظرفیت 60 نفرمی رسد.

شریفی خدمات ارائه‌شده در سرپناه‌های شبانه را شامل وعده غذایی شام، صبحانه، حمام و در بعضی موارد ارائه بسته‌های کاهش آسیب برای افراد در معرض خطر و معتاد عنوان کرد و گفت: افراد بی‌سرپناه و در اصطلاح کارتن‌خواب‌ها می‌توانند در سرپناه‌های شبانه بهزیستی اقامت داشته باشند و در مجموع می‌توان گفت که سالانه بیش از 700 نفر از خدمات سرپناه‌های بهزیستی استان بهره‌مند می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج