مدیرکل اداره ثبت اسناد استان کرمانشاه گفت: اسناد در سامانه جامع املاک به آدرس www. ssa. ir که امروز افتتاح شد ثبت می شوند و مردم می توانند از امکانات مختلف این سامانه استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه؛ محمد ناصر دالوندی با بیان اینکه ثبت اسناد به صورت کاغذی و کتبی مشکلات فراوانی دارد، تصریح کرد: تبدیل زمین های حاصل خیز کشاورزی استان کرمانشاه که توانایی بالایی در تولید محصولات کشاورزی دارند به مسکن و شهرک های صنعتی یک معضل است و باید برای جلوگیری از این موضوع باید شهرک های صنعتی و مسکن ها در مناطق غیر حاصل خیز ساخته شوند.

وی سال ۹۴را یک سال پرکار برای ادارای ثبت اسناد دانست و عنوان کرد: اسناد صادره حدنگار ۴۹هزار و ۵۴۹سند، در بخش مسکن مهر ۲هزار و ۹۹۶سند، قانون ساماندهی روستاها یک هزار و ۵۲۱سند، ۴هزار و ۵۷۲ سند دولتی، ۸۴ هزار سند منابع طبیعی، ۱۱۹سند در بخش موقوفه، در حوزه ثبت شرکت ها یک هزار و ۱۳۸سند و در بخش تغییرات ۵هزار و ۱۶۶سند توسط اداره ثبت اسناد صادر شده است.

به گفته دالوندی در حال حاضر ۳۰هزار هکتار از زمین های منابع طبیعی سند ندارد و بعد از رفع مشکلات و درگیری های اداره منابع طبیعی با مردم و اداره اوقاف، اسناد این زمین ها نیز صادر می شود.

وی مجموع خلاصه معاملات ثبت شده در بانک های جامع را ۳۷هزار و ۱۲خلاصه عنوان کرد و افزود: تعداد ۴هزار و ۹۲۰پرونده طلاق در استان ثبت شده است که جای نگرانی دارد و البته در سال گذشته۱۸هزار و ۲۴۹وقایع ازدواج به ثبت رسیده است و بطور حتم با پرداخت تحصیلات می توان این آمار را افزایش داد.