موج
کدخبر : ۳۷۳۸۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373838

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: یک هزار و 562 روستای کردستان قابلیت گازرسانی را دارند که از این تعداد حدود یک هزار و 402 روستای کردستان از این نعمت بهره مند شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان, احمد فعله گری پیش از ظهر امروز چهارشنبه با بیان اینکه در حال حاضر عملیات گازرسانی به 65 روستای استان در دست اجرا و 95 روستا نیز در مرحله انجام مناقصه است, اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال 1400 تمام روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت استان، به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 402 روستا در کردستان از گاز بهره‌مند شده است، افزود: در مجموع یک هزار و 562 روستای استان قابلیت گازرسانی دارد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان ادامه داد: با وجود اینکه در استان یک هزار و 310 روستای بالای 20 خانوار وجود دارد اما به روستاهای کم جمعیت در مسیر شبکه هم گازرسانی شده است.

فعله‌گری به اجرای 650 کیلومتر لوله‌گذاری در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: اکنون 100 درصد جمعیت شهری و 96 درصد جمعیت روستایی کردستان از گاز طبیعی بهره‌مند است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 23 هزار مشترک شهری و روستایی به تعداد مشترکان گاز اضافه شد، بیان کرد: سال گذشته بیش از 10 هزار و 500 علمک در مناطق شهری و روستایی نصب شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها