موج

مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان با اشاره به روند روبه رشد اعضای فعال کتابخانه گفت: در سال 98 تعداد 49 هزار و هشتصد و نوزده نفر عضو فعال داشته ایم که رشد 13 درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد عبدالملکی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در نشست خبری با رسانه های استان به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب اظهار داشت:  در سال 97 تعداد کاربر ثبت نامی 11 هزار و هفتصدو بیست وهفت ونفر بود که در 6 ماهه اول امسال این رقم به 13 هزار و پانصدو سی نفر رسید.

مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان تصریح کرد: در طول سال گذشته تعداد 985 برنامه فرهنگی مبتنی بر کتاب داشته ایم.

وی در ادامه با اشاره به رشد 5 درصدی منابع کتابخانه های کردستان افزود: در سال 98 تعداد 792 هزار و هشتصد ودو نسخه کتاب در حوزه های گوناگون در کتابخانه های استان در دسترس قرار گرفت.

عبدالملکی عنوان کرد: از جمله برنامه‌های مهم این هفته برگزاری 88 نشست کتابخوان، 6 نقد و بررسی کتاب، 6 رونمایی از کتاب، 18 مسابقه کتابخوانی، 30 نمایشگاه کتاب و 201 برنامه مشاوره، قصه گویی و کتابخوانی است.

وی با اشاره به اینکه عضویت در کتابخانه های استان در روز 25 آبان رایگان است، افزود: عضویت برای خبرنگاران استان در طول سال رایگان است و در هر کتابخانه ای از استان با ارائه کارت خبرنگاری می‌توانند به صورت رایگان عضویت کتابخانه شوند.

عبدالملکی یادآور شد: از 23 تا 30 آبان به مناسبت هفته کتاب جرایم تمام کسانی که در بازگشت کتاب دیرکرد داشتند با باز گرداندن کتاب به کتابخانه مربوطه بخشیده می‌شود.

وی در خصوص برنامه‌های این نهاد تا 2 ماه آینده اضافه کرد: افتتاح بخش کودک کتابخانه شهید بهشتی دیواندره، افتتاح نخستین کتابخانه مشارکتی سیار در قروه برای اولین بار در کشور، افتتاح بخش نسخ خطی کتابخانه شهید برهان عالی سنندج، بازگشایی کتابخانه ماموستا هه ژار و نامگذاری یکی از بوستان‌های سنندج به بوستان کتاب از برنامه های مهم این نهاد در 2 ماه آینده است.

عبدالملکی با تبریک انتخاب سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی گفت: کتابخانه های عمومی استان نیز در این راستا فعالیت های از قبیل معرفی کتاب‌های موسیقی کُردی و نشست‌های کتابخوانی در طول سال برگزار خواهند کرد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان تاکید کرد: در استان 80 باب کتابخانه عمومی وجود دارد که 50 باب آنها نهادی و 30  باب دیگر مشارکتی هستند.

وی افزود: با توجه به ثبت نام 13 هزارو 530 نفر عضو جدید در کتابخانه های استان در سال جاری،  صدور کارت عضویت نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: به مناسبت هفته کتاب از 23 تا 30 آبان در 80 باب کتابخانه نهادی و مشارکتی این استان 313 برنامه متنوع فرهنگی برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها