موج

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان:

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان باز تعریف انقلاب و دفاع مقدس با زبان هنر برای نسل جدید را یک ضرورت مهم عنوان کرد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ، امین مرادی امروز در بازدید سردار مالکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از حوزه هنری ضمن اعلام این موضوع گفت : آشنایی نسل جدید با آرمان های انقلاب و دوران دفاع مقدس  با زبان هنر و هنرمندانه یک ضرورت  بسیار مهم است .

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان گفت : نسل امروز با  نسل دهه 60 و 70 کاملا متفاوت است و این تفاوت می طلبد تا در شیوه انتقال آرمان های انقلاب و دفاع مقدس با بهره گیری از تکنولوژی های روز هنرمندانه بازنگری نماییم .

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که فرمودند" هر اندیشه ای در قالب هنر نگنجد ماندنی نیست"  گفت : زبان هنر بهترین  و مؤثرترین شیوه در جهت همگرایی نسل جدید با آرمان های انقلاب است که باید مورد توجه قرار گیرد .

مرادی با اشاره به عملکرد و تصمیمات اشتباه مدیران فرهنگی،  گفت : هر اشتباهی که در این زمینه صورت پذیرد خسارت های جبران ناپذیری را به جامعه وارد می کند .

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان دربخش دیگری از سخنان خود به دیدار اخیر مسئولین و دست اندکاران کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت : بیانات رهبر و نکاتی که مطرح نمودند به عنوان یک نقشه راه باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد .

وی افزود : در این دیدار معظم له به شهید ماموستا شیخ الاسلام و سخنرانی این شهید در مسجد جامع در اردیبهشت 88 اشاره نمودند که در آن سخنرانی چند دقیقه ای این شهید والا مقام با شجاعت مسائلی را مطرح نمودند که دشمنان تاب نیاوردند و بعد از مدتی این روحانی و عالم جلیل القدر را به شهادت رساندند .

مرادی خطاب به سردار مالکی گفت : برگزاری همایش ملی شهید ماموستا شیخ الاسلام بعد از این دیدار و ضرورت معرفی نقش مردمان کرد در انقلاب و دفاع مقدس کلید خورد و انتظار داریم در برگزاری آن ما را همراهی نمایید.

وی به برگزاری شب های خاطره در استان اشاره کرد و گفت : در این برنامه ها توجه به حضور مردم عادی در برنامه ها مد نظر بوده و خوشبختانه بعد از برگزاری این برنامه ها و معرفی چهره های شاخص ایثار و شهادت استان ، رضایت مخاطبین را شاهد بوده ایم.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان به ضرورت احیاء کارگروه ادبیات پایداری در استان کردستان تأکید کرد و گفت : حوزه هنری و حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس می توانند در کنار هم در جهت تقویت ادبیات پایداری استان گام بردارند .

مرادی ضرورت تربیت نویسنده و مصاحبه گر تخصصی حوزه دفاع مقدس و تاریخ شفاهی را یادآور شدند و گفت : با توجه به مسئله دو زبانه مردم کردستان ، توجه به زبان مادری می تواند در بخش بیان رویدادهای دوران دفاع مقدس و انقلاب بسیار مؤثر باشد .

دراین دیدار بر امضای تفاهم نامه حوزه هنری و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس  در راستای تهیه و برگزاری فعالیت های بهتر تأکید شد .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها