رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از صادرات روزانه 2000 تن از محصولات کشاورزی استان کردستان به اقلیم کردستان عراق خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، خالد جعفری در جلسه انعقاد تفاهم نامه استان کردستان (ایران) استان سلیمانیه (اقلیم) که به ریاست استاندار کردستان و با حضور استاندار سلیمانیه، معاونین استاندار و مدیران کل ادارات استان برگزار شد اظهار کرد: استان کردستان یک استان دارای کشاورزی بسیار مستعد در کشور است استان سلیمانیه نیز در بخش کشاورزی در اقلیم مطرح بوده که این امتیاز می تواند برای دو استان مزیت هایی برای ایجاد ارتباطهای  بیشتر باشد.

وی افزود: روزانه از مرز باشماق و سیرانبند به اقلیم به ویژه استان سلیمانیه 2000تن محصول کشاورزی به اقلیم صادر می شود این امتیاز نباید نادیده گرفته شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطر نشان کرد: در سفر هیات اقلیم به استان کردستان واحدهای تولید قارچ، مرغ و....... مورد بازدید قرار گرفتند که مزیت های تولید و قیمت های محصولات تولیدی مورد قبول این هیات قرار گرفت که امید آن می رود رونق صادرات را به همراه داشته باشد.

وی در ادامه با قرائت مفاد تفاهم نامه  با اشاره به 9بند درج شده در تفاهم نامه بخش استان کردستان با استان سلیمانیه گفت: ایجاد تسهیل گری در امرصادرات بجای ممنوعیت صادرات کالا نسبت به نظام تعرفه گمرکی و مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی و دامی علاوه بر تبادل اطلاعات مورد نیاز در راستای تامین واکسن دارو غیره نیز همکاری های لازم دوجانبه انجام خواهد شد.