استاندار کردستان اظهار داشت: برای جلوگیری از روند مهاجرت روستاییان با شهرها، در حال حاضر روستاهای کردستان نیازمند 10 هزار خط تلفن ثابت هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا عصر امروز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان و مراسم  رونمایی از طرح های ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کردستان اظهار داشت: رویکرد مناسب دولت تدبیر و امید در انتصاب مدیران اهل سنت، با ارتقای آن در سطح وزارتخانه‌ها سد واگذاری مناصب را شکست.

وی در بخش دیگری پوشش ارتباطی در استان را از مشکلات موجود حوزه ارتباطات دانست و افزود: کار کردن در کردستان به دلیل شرایط توپوگرافی سخت است و با وجود اینکه کارهای مناسبی انجام شده در این بخش نیازمند اختصاص اعتبار جهشی و تلاش مضاعف هستیم تا در کمترین زمان، بیشترین بازدهی را شاهد باشیم.

استاندار کردستان با بیان اینکه قرار بود ایجاد زیرساخت ارتباطی در 881 روستای استان تا پایان سال 97 انجام شود که هنوز انجام نشده است،  خواستار تعویض فیبر نوری فرسوده و هوایی در روستاهای استان شد و اضافه کرد: 400 کیلومتر فیبر نوری در استان تعویض شده و امیدواریم از مصوبات این سفر، جایگزینی این تجهیزات فرسوده باشد.

وی به مهاجرت معکوس روستاییان در این استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: در زمینه تلفن ثابت در بسیاری از روستاها مشکل داریم و با توجه به روند مهاجرت معکوس و افزایش جمعیت روستایی درخواست داریم 10 هزار خط تلفن ثابت برای مناطق روستایی این استان تصویب شود.

مرادنیا کمبود نیرو در پُست و پُست بانک را از مشکلات دیگر استان کردستان دانست و تاکید کرد: پارسال 30 نفر در این بخش ها بازنشسته شدند ولی نیروی جایگزین برای آنها نداشته‌ایم.

استاندار کردستان گریزی هم به شائبه ایجاد شده در فضای مجازی برای مردم استان در زمینه برخوردار نبودن از شبکه ملی اطلاعات زد و گفت: در آن نقشه 42 طرحی که امروز رونمایی می شود، دیده نشده بود.

 مرادنیا با بیان اینکه یکی از مطالبات مردم این استان استفاده از نیروهای توانمند اهل سنت در بدنه وزارتخانه‌ها به ویژه وزارت ارتباطات است از آذری جهرمی خواست در این خصوص مساعدت کند.