معاون کل وزارت بهداشت گفت: نظام سلامت بمنظور کاهش هزینه های درمانی و حفاظت جانی از مردم تشکیل شده است.

وبه گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان،  ایرج حریرچی   ظهر امروز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: در همه جای دنیا نقش حمایت مالی بیمه ها در پرداخت هزینه های درمان بسیار مهم است.

حریرچی افزود: با توجه شرایط سخت سیاسی و اقتصادی کشورمان، باید هوشیار باشیم و از مردم محافظت کنیم و هنر مدیریت را نشان دهیم.

وی با بیان تاثیر تورم بروی کاهش سطح سلامت مردم اظهار داشت: به علت افزایش هزینه ها، مردم هزینه های مصرفی برای سبد بهداشت خانواده را کاهش داده اند.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: امروزه شاهد هستیم بیماران بجای مراجعه به پزشک و ویزیت شدن به خرید از داروخانه اکتفا می کنند.

حریرچی خطاب به رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: باید به گونه ای در این حوزه تلاش شود که حداکثر درمان مردم کُردستان در درون استان و توسط متخصصانی که در استان وجود دارند انجام شود.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: تمام امکانات لازم در این استان وجود دارد بنابراین از مسئولان استانی، رسانه ها و سازمان های مختلف انتظار می رود تلاش کنند که حداکثر ۱۰ الی ۱۵ درصد بیماران آن هم در شرایط خاص از استان خارج شوند تا مردم همین جا درمان شده و هزینه هایشان نیز کمتر شود.