معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کردستان گفت: در سال گذشته بیش از ۱۲ تن فرآورده‌ی گوشتی غیر قابل مصرف، ضبط و معدوم شد.

ناصر مخدوم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، افزود: ۲هزار و ۸۰۰ مرکز عرضه فرآورده های دامی و مرغی وجود دارد و به تناسب هریک بازدید هفته ای و حتی روزانه از این مراکز داشته ایم و در سال گذشته ۱۶۴ هزار بازدید توسط بازرسان این اداره انجام شده است.
مخدوم با اشاره به بازرسی های شبانه روزی اداره کل دامپزشکی کردستان اظهار داشت: شب گذشته در بازدید از چند مرکز عرضه فرآورده های دامی به صورت کبابی در کمربندی بهشت محمدی سنندج، به فروشندگان این فرآورده ها تذکر کتبی داده شد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با این افراد برخود قضایی صورت خواهد گرفت و اقلام آنها ضبط خواهد شد.
وی ادامه: در جریان این بازرسی با سرپرستی مدیرکل دامپزشکی کردستان صورت گرفت، فروشندگان و تعدادی از مردم با مامورین دامپزشکی برخورد و به آنان هتاکی کردنند.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان با اشاره بازرسی های انجام شده در ماه رمضان گفت: در طرح ضیافت علاوه بر اکیپ بهداشت عمومی، گروه های پنج نفره نیز بصورت سر زده در زمان قبل افطار و بعد آن از رستوران ها و حتی کشتارگاه ها بازدید می کنند و روز گذشته نیز ۱۸۰ کیلو گوشت و مرغ غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته در سنندج ضبط شد.
ناصر مخدوم با بیان اینکه بهداشت عمومی اولویت کاری این اداره است افزود: بحث بهداشت عمومی چون به صورت مستقیم با سلامت مصرف کننده در ارتباط است از اولویت های کاری سازمان دامپزشکی و مردم مطمئن باشند قصابی ها، رستوان ها، مرغ و تخم مرغ فروشی و کلیه مراکزی که تحت نظر دامپزشکی هستند و فراورده های آنها دارای مهر این سازمان است از لحاظ بهداشتی کاملا سالم است.