مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: زیر ساخت رونق تولید،حمایت و مصرف از کالای ایرانی است و تبریک ما به کارگر،خرید کالای ایرانی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، برهان صلواتی در نشست خبری به مناسبت هفته کار و کارگر با اصحاب رسانه صبح امروز اظهار داشت: رونق تولید بدون فرهنگ کار و دلسوزی کارگر تحقق پیدا نمی کند. ستون فقرات تولید کارگران ما هستند.

وی تصریح کرد: مولفه های مختلفی در رونق تولید تاثیر دارند که یکی از آن ها کارگر ماست که باید مسئولیت پذیر باشد. یکی دیگر از مولفه ها فرهنگ کار و دلسوزی کارگر است و مولفه ی تاثیر گذار دیگر معضل قاچاق است.

صلواتی گفت: ما باید اساسی به معضل قاچاق حتی به عنوان معضل خانوادگی خود فکر کنیم در واقع با ورود یک کالای قاچاق به کشور یک کارگر بیکار می شود.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: در طی یکسال گذشته 240 مورد بازدید از کارگاه ها و واحد های تولیدی انجام شد که متاسفانه برخی آن ها را تبلیغاتی عنوان می کردند در حالیکه همین بازدید ها منجر به رفع مشکلات زیادی شد.

در پایان صلواتی به برنامه های هفته کارگر اشاره کرد: برگزاری مسابقات ورزشی در سنندج و مریوان، نشست خبری، زیارت مزار مطهر شهدا، دیدار با امام جمعه محترم سنندج، حضور در نماز جمعه سنندج و شهرستان های تابعه، بازدید واحد های کارگری و تبریک روز کارگر در شهرستان سقز، دیدار با کارگران آسیب دیده در شهرستان سقز، اجلاسیه شهدای کارگری، دیدار صمیمی کارگران با نماینده محترم ولی فقیه و مراسم روز جهانی کارگر که در 11 اردیبهشت ماه در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار می شود.