مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اینکه مخابرات منطقه به منظور پاسخگویی به نیازهای ارتباطی و مخابراتی مشتریان گام های چشمگیری در حوزه های مختلف مخابراتی برداشته است افزود: با دایری 19 هزار و 22 پورت اینترنت پرسرعت به مشتریان درسال گذشته موفق به تحقق 115 درصدی برنامه های این حوزه شده ایم.

به گزارش خبرتگار خبرگزاری موج کردستان ، آزاد حکمت ضمن تشریح کارهای توسعه ای و زیرساختی در حوزه اینترنت پرسرعت،با15 هزار و 284 پورت توسعه سوییچ وADSL  که شامل ایجاد مراکز جدید، جایگزینی سیستمهای جدید جهت ارتقاء کیفیت ارتباطی و افزایش امکانات موجود اقدامات شایانی صورت گرفته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به بحث محرومیت زدایی درسطح استان در راستای ارائه خدمات مخابراتی به مشتریان افزود: با اجرای اهداف و برنامه ریزیهای مشخص برای دایری ADSL در شهرستانهای کم برخوردار و در اولویت بیشتر قرار گرفته اند.

وی بر نقش توسعه خدمات ADSL در رشد اقتصادی،سیاسی،فرهنگی، اجتماعی، علمی و ... تاکید کرد و افزود: فراهم نمودن شرایط استفاده از این بستر برای شهروندان موجب ارتقاء سطح آگاهی جامعه در بخش های مختلف می شود.

حکمت خاطر نشان ساخت: در سال گذشته با اجرای اهداف و استراتژیهای حوزه مخابرات و ارتباطات موفق به تحقق بیش از95 درصدی برنامه ها در منطقه شده ایم.

مدیر مخابرات منطقه کردستان در ادامه ضمن تشریح سرویس FTTH به عنوان یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی های ارتباطی دنیا به بیان مزایا و قابلیت های این سرویس پرداخت و تصریح کرد: با اطلاع رسانی جامع و کامل استقبال خوب مشتریان از این سرویس را شاهد بوده ایم.     

 حکمت همچنین خاطر نشان ساخت: در سال گذشته با توجه ویژه در توسعه شبکه  فیبرنوری شامل اجرای فیبرنوری ،اجرای شبکه آبونه FTTH و تقویت آبونه و حذف شبکه انتقال در سطح استان اشاره نمود و گفت : نصب و راه اندازیCWDM ،افزایش ظرفیت انتقال، افزایش ظرفیت رادیو، تعویض لاین و ماکس به تعداد بیش از 138 مورد باسرمایه گذاری چشمگیر را می توان به عنوان بخشی از کارهای محقق شده در این حوزه نام برد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد 581 هزار و 902 شماره تلفن ثابت در استان منصوبه است اظهارداشت: از این آمار، تعداد 485 هزار و 247 شماره با ضریب نفوذ 7/29 درصد مشغول بکار هستند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان ارائه خدمات تلفن ثابت به روستاییان را به عنوان اولین محصول مخابراتی در برقراری عدالت اجتماعی بیان کردو افزود: با تلاش و همت همکاران مخابرات منطقه کردستان در حال حاضر یک هزار و 601 روستای استان دارای ارتباط خانگی هستند.

وی به تعداد متقاضیان تلفن ثابت در سطح استان در سال گذشته اشاره کردو گفت: بر این اساس رتبه بندی دایری تلفن ثابت به ترتیب در شهرستانهای سنندج با چهار هزار و 733شماره ،بانه با 961 شماره و سقز با 679 شماره بیشتر از دیگرشهرستانها بوده است.

حکمت آمار مشترکان همراه اول در استان را تا پایان سال97 یک میلیون و808 هزار و 574 مورد بیان کرد و افزود: از این تعداد 258 هزار و 64 شماره دائمی و تعداد یک میلیون و 550 هزار و 510 شماره آن اعتباری است .

مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه افزایش سایت های 4G وارتقاء سایت های 3G از دیگر برنامه های مخابرات در سال97 در راستای مشتری و جذب اعتماد مشتریان بوده است افزود: تا پایان سال گذشته تعداد 475 سایت BTS در سطح استان راه اندازی شده که تعداد 359 سایت4Gو تعداد  340 سایت آن 3G است.

وی در پایان ضمن تشریح برنامه ها و اهداف مخابرات منطقه کردستان درراستای تحقق شعار سال و بهره گیری از تجهیزات مخابراتی با برند داخلی اظهار کرد: امید است در سال جاری با تداوم همکاری،تلاش و همت پرسنل منطقه کردستان درراستای مشتری مداری،جلب اعتماد مشتریان ،افزایش کیفیت خدمات مخابراتی، قله های رسیدن به اهداف و استراتژیهای مخابراتی را طی نماییم.