معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار کردستان گفت: امسال هم ،به مانند سال های قبل اجازه نخواهیم داد که ضد انقلاب از احساسات پاک مردم و حضور و شادی آنها در جشن های نوروزی سو استفاده کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حسین خوش اقبال در جلسه ی شورای اسلامی استان کردستان تصریح کرد: با توجه به مسائل و مشکلاتی که امروز به واسطه توطئه دشمنان انقلاب مسائل و مشکلات اقتصادی برای مردم ایجاد شده و وظیفه ی ما مسئولین و شما به عنوان نمایندگان مردم رضایت مندی در حوزه های مختلف اقتصادی،اجتماعی،سیاسی و فرهنگی است. دشمن جنگ اقتصادی را به راه انداخته و به دنبال ناامیدی مردم و مسئولان نسبت به نظام است اما همراهی و وحدت مردم می تواند توطئه دشمن را خنثی کند.

وی با اشاره به همراهی مردم در برقراری نظم و امنیت افزود: استان کردستان جزو امن ترین استان های کشور است و هیچ مشکلی از لحاظ امنیتی نداریم.

معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی استاندار کردستان در ادامه سخنان خود با اشاره به سفری که استاندار و نمایندگان شهرستان های مریوان،بانه وسقز به سلیمانیه داشتند اظهارکرد: توافقات و تلاش هایی برای بازگشایی مرزها انجام گرفته ودر آینده نزدیک مصوبات آن اعلام می شود. مرز سیرانبند بانه و سیف سقز حق قانونی مردم هستند  و به اشتغال و توسعه استان کمک می کنند.

خوش اقبال در رابطه با بدهی های شهرداری ها هم گفت: به طور جدی  استانداری پیگیر این قضیه است و شهرداران نباید به هیچ وجه اجازه بدهند کارگران در انتهای سال و نزدیک عید دست خالی به خانه بروند.

وی افزود: با توجه به ارزیابی که انجام دادیم خروج دام قاچاق ما نسبت به استان های دیگر  به دلیل شرایط آب و هوایی و اقلیم کمتر است.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان هم در این جلسه گفت: مشکل اصلی ما نا هماهنگ بودن فرماندار ها و بخشدار ها با شوراها است به گونه ای که در حال حاضر در 8 شهرستان، شوراهای ما دبیرخانه ندارند.

خلیل عزیزی نبود امکانات، وسایل نقلیه و خوابگاه و مهمانسرا را از دیگر مشکلات شورای استان عنوان کرد.

در ادامه هر یک از نمایندگان شورای  شهر های مختلف استان به بیان مشکلات و مسائل شهر خود پرداختند.