امروز در مراسمی با حضور مسئولین استانی وشهرستانی کلنگ زنی احداث یک باب مدرسه در روستای حسین آباد از توابع شهرستان سروآباد انجام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، کلنگ ساخت مدرسە 6 کلاسە روستاى حسین آباد  سروآباد در زمینی بە مساحت 1000متر مربع در مراسمى با حضور مدیر شعب بانک مسکن کردستان ، مدیرکل نوسازی مدارس کردستان و امام جمعه سروآباد بر زمین زدە شد.

مدیرکل نوسازی مدارس کردستان در این مراسم گفت: این مدرسه با 5 میلیاردریال اعتبار و با مشارکت بانک مسکن در مدت12 ماه به بهره بردارى میرسد.

ماجد احمدى افزود: یکی از مشکلات حوزه آموزش در استان کردستان کمبود کلاس درس و فرسوده بودن ابنیه آموزشى است که به علت کمبود اعتبارات دولتى تنها با مشارکت خیرین و موسسات عام المنفعه و خیرین قابل حل است.

وى تصریح کرد: هم اکنون 1000 مدرسه استان فرسوده و تخریبى است که براى باسازى این تعداد نیاز به 480 میلیارد ریال اعتبار داریم.

مدیر شعب بانک مسکن کردستان در این مراسم اعلام کرد: بانک مسکن برنامه مشارکت در ساخت مدرسه در دستور کار این بانک قرار دارد و امروز کلنگ ساخت اولین مدرسه را در روستاى حسین آباد سرو آباد به زمین میزنیم.

جلال الدین سلیمى افزود: این مدرسه با 5 میلیاردریال اعتبار و در مدت یکسال به بهره بردارى میرسد.