موج

در ایام الله دهه مبارک فجر :

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی وگرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر اولین کارگاه آموزشی تقلیل فشار گاز با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان و شرکت گاز این استان و با حضورمعاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ، مشاور عالی و معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان و جمعی از مدیران کل استانی در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید ورمقانی سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید جمیل احمدی در آیین افتتاحیه این کارگاه آموزشی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: توانمند سازی نیروی انسانی در راستای اقتصاد مقاومتی از درجه اهمیت فراوانی برخوردار است و اگر منابع انسانی از مهارت کافی بهره مند باشند سایر منابع را به خوبی به سوی کارآیی سوق می دهند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان افزود : در سال گذشته این اداره کل با برگزاری 5 میلیون نفر- ساعت آموزش های مهارتی  قدم بسیار مثبتی در جهت آموزش و توانمند سازی نیروی های شاغل و آماده به کار برداشته است .

وی در ادامه اظهار داشت : هدف استراتژیک و نهایی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان  ارائه الگوی آموزشی است که شامل 2 گروه از نیروی انسانی است که شامل گروه شاغل در راستای توانمندسازی و ارتقای توان مهارتی این گروه شغلی است و گروه بعدی افراد آماده به اشتغال است که آماده ورود به بازار کار بوده و نیاز به آموزش مهارتی دارند.

این مقام مسئول اضافه کرد :  کارگاه آموزشی تقلیل فشار گاز با هدف طراحی و تدوین و پیاده سازی نظام آموزش مهارتی کارجویان و کارکنان شرکت گاز استان کردستان متناسب با استاندارد های مهارت شغلی و اجرای آزمون های صلاحیت حرفه ای مشاغل مورد نیاز صنعت گاز و در اجرای تفاهم نامه فیما بین راه اندازی شده است .

احمدی به اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه اقداماتی مانند تعیین صلاحیت حرفه ای 15 نفر از مربیان ، عقد قرارداد همکاری آموزشی به میزان 12 هزار نفر - ساعت براساس اولویت های آموزشی شرکت گاز استان کردستان و امکان استفاده از پتانسیل آموزشی سایر کارگاه های آموزشی مراکز جهت تکمیل برنامه مهارتی پیمانکاران و عوامل اجرایی شرکت گاز .

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، برای راه اندازی این کارگاه آموزشی  5 میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار تخصیص و هزینه شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها