موج

مدیرکل انتقال خون کردستان:

مدیرکل انتقال خون کردستان از آغاز برنامه ریزی برای اجرای 2 طرح نظام مند اهدای خون اتولوگ و مدیریت خون بیمار در بیمارستان های تامین اجتماعی سنندج و سقز خبر داد و گفت: اجرای این طرح ها عوارض تزریق خون را کاهش داده و به اقتصاد انتقال خون کمک می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ محمد سعید کریمیان گفت:طرح نظام مند اهدای خون در مراکز درمانی کردستان کلید خورد.

وی روز چهارشنبه در سمینار آموزشی مدیریت خون بیمار اظهار داشت: جانمایی 2 شاخص اهدای خون اتولوگ و مدیریت خون بیمار در ارزیابی عملکرد بانک خون های بیمارستان ها و استقرار نظام مراقبت از خون در مراکز درمانی نشان از تاکید سازمان انتقال خون برای ترویج ادبیات نوین انتقال خون دارد.

مدیرکل انتقال خون کردستان تاکید کرد: طرح هایی از این دسته در بیمارستان های تامین اجتماعی کردستان اجرا خواهند شد.

وی از آشنا کردن بیماران با حقوق خود در حوزه انتقال خون به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر نام برد که برای اجرای طرح های مبتنی بر انتقال خون محافظه کارانه است.

کریمیان افزود: انتظار می رود از پیاده سازی این طرح ها در دو بیمارستان تامین اجتماعی سنندج و سقز موفقیت های چشمگیری حاصل شود.

وی با یادآوری اینکه بیمارستان های تامین اجتماعی کردستان در ارزیابی عملکرد زنجیره تزریق خون پس از بیمارستان توحید سنندج موفق به کسب رتبه های دوم و سوم استان شده اند، یادآور شد: بستر اجرای طرح های پایلوت استانی، منطقه ای و ملی در بیمارستان های تامین اجتماعی فراهم است.

مدیرکل انتقال خون کردستان دستاورد اجرای این طرح ها را کاهش عوارض تزریق خون در بیماران، صرفه جویی در منابع حوزه بهداشت و درمان استان و افزایش سطح بهداشت و سلامتی آحاد جامعه عنوان کرد.

وی بر درمان بیماری های خونی و کم خونی های مزمن با استفاده از جایگزین های تزریق خون تاکید کرد و گفت: اجرای این طرح ها از تزریق خون نا به جا و غیر ضروری می کاهد و بر استفاده از روش هایی تاکید می کند که کاهش نیاز به تزریق خون را به همراه دارد.

کریمیان از پزشکان تجویز کننده خون و فرآورده های آن خواست از تجویز و تزریق مکرر خون فاصله بگیرند و تزریق دوم را تنها در صورتی تجویز کنند که عوارض احتمالی ناشی از تزریق اول به خوبی بررسی، شفاف و مستند شده باشد.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان؛انتقال خون کردستان فرآورده های تولیدی خود را در میان 17 بیمارستان توزیع می کند که از این تعداد دو بیمارستان در شهرستان های سنندج و سقز متعلق به مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها