جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی کردستان درآستانه سالروز 9 دی ماه بیانیه ای را صادر نمود.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان؛ جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان کردستان باصدور بیانیه ای در آستانه سالروز نهم دی ماه،اعلام کرد:فراموش کردن حماسه بزرگ 9 دی خوابی است که هرگز تعبیر نخواهد شد.

در این بیانیه که نسخه ای از آن به دفتر خبرگزاری موج کردستان ارسال شده،آمده است:

در طول تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران، برهه های سرنوشت سازی وجود داشته که هریک در تحکیم پایه های انقلاب نقشی بی بدیل داشته و اوج حضورمردم انقلابی کردستان را در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته است.

یکی از مهم ترین این مناسبت های بزرگ و به یادماندنی که تجلی بصیرت مرزنشینان غیور کردستان است، حماسه نهم دی ماه 1388 است که در ادبیات سیاسی کشورمان به عنوان انقلاب سوم از آن یاد می شود و نمونه بارز توطئه خارجی و فتنه داخلی علیه نظام بود که با روشنگری های مقام معظم رهبری و پیروی امت اسلامی ایران از این روشنگری ها، محکوم به شکست شد.

این رویداد بزرگ درست در شرایطی رخ داد که غبار فتنه می رفت تا مظلومیت خط مستقیم انقلاب و اسلام ناب محمدی و ولایت فقیه را نشانه رود؛ اما حضور حماسی مردم کردستان اعم از زن و مرد و پیر و جوان در خیابان ها، آن هم در همان ساعات ابتدایی روز نهم دی ماه، این غبار را کنار زد و دست بیعت مجدد این دیار با رهبر عالیقدرشان را نمایان ساخت.

این روز یادآور حماسه ای است که برای خلق آن، نه تنها هیچ کس به مردم کردستان دستور و اطلاعیه نداد، بلکه این بلوغ سیاسی مردم و بصیرت آن ها بود که باعث شد همه با هم و فارغ از جناح بندی های سیاسی و فکری، به صورت خودجوش به میدان بیایند و دشمنان نظام و رهبری را وادار به عقب نشینی نمایند.

نهم دی ماه، یادآور روزی است که در آن شاهد درخشش حضور جوانان و نوجوانانی کردستان بودیم که به نمایندگی از نسل سوم انقلاب، در میادین و خیابان‌های این شهر حضور یافته و صیانت از انقلاب و اسلام را از نسل پیشین خود که دلاورانه در هشت سال جنگ تحمیلی از مرزهای کشور دفاع نمودند، تحویل گرفتند و موجب نشر فرهنگ بصیرت افزایی و جلوگیری از بروز فتنه‌هایی از این دست در سالیان بعد شدند.

این روز، روز خروش مردم کردستان و آشکار کردن خشم مقدس در برابر اهانت‌ها و حرمت‌شکنی‌های عده‌ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب، نسبت به مقدساتشان بود. مردم کردستان در این روز، برای اینکه به عاشورای حسینی توهین شد، به خیابان آمدند تا بگویند پیرو مکتب عاشورا هستند و به حسین علی (ع) و یاران ایشان اقتدا می‌کنند.

بی شک این روز، روز بزرگی در تاریخ انقلاب و نقطه عطفی برای حیات نظام اسلامی است و هرساله باید گرامی داشته شود؛ چرا که حماسه هایی از این دست است که مردم را، از ناامیدی و زانو زدن در برابر دشمن نجات خواهد داد.

اکنون که دشمنان نظام تمامی تلاش خود را بر ناامید ساختن ملت ایران از جمهوری اسلامی معطوف نموه اند، وقت آن رسیده تمامی مسئولان و مردم کردستان ، همزمان با سراسر کشور، بار دیگر با حضور حماسی خود در راهپیمایی 9 دی، کاری کنند که بدخواهان نظام خیال شوم کمرنگ کردن این خیانت در ذهن مردم را به گور ببرند، چرا که فراموش کردن حماسه بزرگ 9 دی خوابی است که هرگز تعبیر نخواهد شد و این روز به کوری چشم دشمنان تا ابد زنده خواهد ماند.             

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان کردستان