جانشین رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی کردستان اظهار داشت: دشمن با جنگ نرم می خواهد بنیان خانواده را متزلزل کند و در همین راستا با جرایم سایبری مختلفی روبرو هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛سرهنگ فیض الله منصوری گفت:دشمن با جنگ نرم می خواهد بنیان خانواده را متزلزل کند.

وی روز پنج شنبه در پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در کنار فرصت‌هایی که گوشی‌های هوشمند دارد متاسفانه با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن نیز روبرو هستیم که باعث متزلزل شدن بنیان خانواده‌ها می‌شود.

جانشین رئیس پلیس فتای  فرماندهی انتظامی کردستان افزود: هر چه فناوری‌ها بالا می‌رود متاسفانه هر ساله، شاهد سوءاستفاده افراد سودجو و رشد جرایم سایبری نسبت به سنوات گذشته هستیم.

وی در ادامه به عناوین بیشترین جرایم سایبری استان اشاره و عنوان کرد: در هشت ماهه امسال به ترتیب برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی، مزاحمت‌های اینترنتی و کلاهبرداری‌های رایانه‌ای، بیشترین آمار جرایم سایبری استان بوده‌اند.

 منصوری اضافه کرد: دشمن با جنگ نرم می خواهد بنیان خانواده را متزلزل کند و در همین راستا با جرایم سایبری مختلفی روبرو هستیم.

وی با اشاره به اینکه جرایم به سطح دانش آموزان دبیرستانی رسیده است، افزود: پایین بودن سواد رسانه ای و افزایش امکانات و دسترسی ها موجب شده جرایم نیز بیشتر شود.

جانشین رئیس پلیس فتای  فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به اینکه مهمترین دلیل افزایش جرایم سایبری عدم آگاهی بوده است، ادامه داد: سهل انگاری و اعتماد بیش از حد به فضای مجازی از دیگر دلایل افزایش جرایم سایبری در استان بوده است.

منصوری در پایان با اشاره به اینکه پیشگیری اجتماعی در سرلوحه اقدامات پلیس فتابوده است، خاطرنشان کرد: در این راستا 329 مورد کلاس آگاه سازی در جوامع هدف، 50 مورد نمایشگاه و 35 مورد مصاحبه رادیویی و تلویزیونی در سطح استان انجام شده است.