مدیرمخابرات منطقه کردستان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون چهار میلیون و 970 هزار و 334 تماس با سامانه 118 استان گرفته شده است افزود: این تماس ها توسط پرسنل واحد 118 مخابرات منطقه کردستان پاسخ داده شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛آزاد حکمت از پاسخگویی به چهار میلیون و 970 هزار و 334 تماس با سامانه 118در سطح استان خبرداد.

وی با بیان مطلب فوق خاطر نشان ساخت: ساعات ترافیک 118 استان را در صبح ها 10 الی 14 و بعد از ظهر ها 16 الی 19 اعلام کرد و گفت: در این ساعت ها به دلیل تماس بالای مشتریان، زمان انتظار افزایش خواهد یافت.

مدیر مخابرات منطقه کردستان، افزود: حداکثر زمان انتظار برای هر مشتری 120 ثانیه تعریف شده است.

 حکمت همچنین میانگین پاسخگویی به تماس مشتریان را بر حسب ثانیه عنوان کرد و گفت: میانگین پاسخگویی به تماس ها در استان 16 ثانیه است.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: در سامانه 118 منطقه کردستان، تعداد 530 هزار و 516 شماره ثبت شده است که از این تعداد پنج هزار و 700 شماره آن مربوط به دایری های سال جاری است.

مدیرمخابرات منطقه کردستان با اعلام اینکه سامانه 118 در استان متمرکز است و مشتریان داخل استان بدون شماره گیری کد استان می توانند به صورت شبانه روزی با این واحد ارتباط برقرار کنند اظهارداشت: تعداد 31 نفر در چهار شیفت کاری آماده پاسخگویی به تماس مشتریان هستند.

حکمت یادآورشد: مشتریان برای برقراری ارتباط با سامانه 118درخارج از استان می توانند با شماره گیری کد استان مورد نظر و شماره گیری عدد سه به تعداد هشت بار با 118 آن استان تماس بگیرند.

وی در پایان ابرازداشت: یکی از برنامه های تکریم مشترکین و اثر بخش در رضایت مندی مردم،واحد 118 است که با پاسخگویی به موقع، رعایت ادب و نزاکت، راهنمایی تماس گیرندگان و بروز بودن اطلاعات تلاش شده در تحقق این مهم کوتاهی صورت نگیرد.