رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان صبح امروز در جمع شرکت های دانش بنیان استان کردستان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهارداشت: در حال حاضر 92 واحد فناور در این پارک فعال هستند که زمینه ایجاد اشتغال 813 نفر را فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ خالد سعیدی گفت:واحد های فعال فناور زمینه ایجاد اشتغال 813نفر رافراهم کرده اند.

وی صبح امروز در جمع شرکت های دانش بنیان استان کردستان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهارداشت: در حال حاضر 92 واحد فناور در این پارک فعال هستند که زمینه ایجاد اشتغال 813 نفر را فراهم کرده است.

سعیدی افزود: در این مدت 31 میلیارد ریال حمایت از واحدهای فناوری استان کردستان شکل گرفته که 48 میلیارد ریال درآمد داشته اند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان ادامه داد: در این مدت شرکت های دانش بنیان استان کردستان موفق شده اند 21 اختراع را به ثبت برسانند و 30 محصول را تجاری سازی و به بازار عرضه کنند.

سعیدی یادآور شد: میزان درآمد شرکت های رشد یافته در این مرکز از سال 92 تا 96 حدود 114 میلیارد ریال بوده که زمینه اشتغال 231 نفر را فراهم کرده است و در سال 96 نیز 17 محصول تجاری سازی شده است.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین شرکت های رشد یافته در این مرکز موفق شده اند چهار طرح ملی را در حوزه فناوری راه اندازی و به بهره برداری برسانند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: از ابتدای اغاز فعالیت پارک علم و فناوری تا راه اندازی آن مبلغی بالغ بر 133 میلیارد ریال هزینه شده است.