درخلال سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوربه کردستان، ساختمان بنیاد نخبگان استان کردستان افتتاح شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار کردستان و رئیس بنیاد نخبگان استان، عمارت احمدزاده سنندج که امسال به بنیاد نخبگان استان کردستان واگذار شده بود امروز سه شنبه(21 آبان ماه) به عنوان ساختمان جدید این بنیاد افتتاح شد . 

رحمت الله صادقی، رئیس بنیاد نخبگان استان در این آیین اظهار کرد: ساختمان احمدزاده که به نام مالکش نام گذاری شده است، در سال 1322 تا 25 در شهر سنندج احداث شده است.

وی افزود: این ساختمان دارای نمایی آجری با معماری سنتی کردستان و بسیار شبیه عالی قاپوی اصفهان است که به لحاظ ایمنی، زیبای شناختی، تقارن، ایستایی و ایستاتیکی مورد توجه اهل فن و معماران می باشد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با بیان اینکه این ساختمان دارای 800 مترمربع مساحت و 4 طبقه است عنوان کرد: بنا داریم طبقه اول و حیات ساختمان احمدزاده را به موزه و نمایشگاهی برای معرفی نخبگان، مفاخر و عالمان کردستانی همچون "کوچر بیرکار" تبدیل کنیم.

وی افزود: طبقه آخر بنای احمدزاده را به سالن جلساتی برای برگزاری کارگروه های نخبگان و استعدادهای برتر استان اختصاص خواهیم داد .

صادقی عنوان کرد: در این راستا شبکه ای از استعدادهای برتر در سطح استان جهت ارتباط بیشتر بین نخبگان و دانشجویان و دانش آموزان برتر ایجاد کرده ایم تا این قشر فرهیخته آموخته های خود را به دانش آموزان و دانشجویان بیاموزند.

وی خاطرنشان کرد: برای هر کدام از شهرستان های استان و به کمک فرمانداران، شورای سرآمدان علم و تجربه متشکل از نخبگان همان شهرستان با هدف همفکری با فرمانداران و مسئولان تشکیل داده ایم و برای آن کارگروه چند بحث اولویت دار علمی مقرر کرده ایم.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، یادآور شد: طی سفرهای معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، به استان کردستان تغیرات خوبی در زمینه علم و فناوری داشته ایم و امیدواریم این سفر نیز مایه خیر و برکت و توسعه برای استان باشد.