چهار بانوی دو و میدانی کار کردستانی در رقابت های المپیاد استعدادهای برتر کشور موفق به کسب پنج مدال رنگارنگ شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛بانوان دونده کردستانی دررقابت های المپیاد استعدادهای برتر کشور پنج مدال رنگارنگ کسب کردند.

بر اساس این نخستین مرحله المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در بخش دو و میدانی بانوان رده سنی نوجوانان به میزبانی مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار شد.

در این رقابت ها 260 دونده دختر نوجوانان از استان های سراسر کشور حضور داشتند و به مدت دو روز در دوازده ماده مختلف این رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

تیم کردستان با 9 دونده در نخستین المپیاد دو و میدانی استعدادهای برتر کشور شرکت کرد و توانست پنج مدال نقره و برنز را کسب کند.

در رقایت های بخش انفرادی، دلنیا بیگم جانی در ماده 100 متر و 200 متر به ترتیب با زمان 12:26 و 26:20 توانست دو نشان نقره را برای تیم کردستان به ارمغان آورد، در ماده هزار و 500 متر روژین قادری موفق شد با ثبت زمان 5:25.74 نشان نقره را بدست آورد و در ماده دو هزار متر بامانع هستی ثمری دیگر دونده کردستانی با ثبت زمان 8:40.99 به نشان برنز دست پیدا کرد.

همچنین در بخش هفتگانه این رقابت ها صدف آقاجانی با کسب سه هزار و 385 امتیاز بر سکوی دوم این ماده قرار گرفت و صاحب نشان نقره شد.

در نتایج بخش تیمی، استان های یزد، خراسان جنوبی و تهران به ترتیب جایگاه های اول تا سوم را کسب کردند و کردستان با چهار نشان نقره و یک برنز در جایگاه هشتم تیمی قرار گرفت.

گفتنی است پرستو احمدی سرپرستی و مربیگری تیم کردستان را در این رقابت ها بر عهده داشت.