مدیر عامل شورای عالی موسیقی کشور گفت: خانه موسیقی ایران ۲۰ سال فعالیت دارد و در حال حاضر ۱۶ هزار نفر در کشور عضو خانه موسیقی ایران هستند و شناسایی استعدادها کار جشنواره‌هاست که با قوت کارشان را انجام می‌دهند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج کردستان؛حمیدرضا نوربخش شامگاه پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی کردستان که در سالن اندیشه‌ی پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد،اظهار کرد: سفر خانه موسیقی ایران به سنندج نخستین سفر استانی این شوراست که با هدف تشویق موسیقی‌دانان و کمک به مشکلات آنها انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی خانه موسیقی در استان موجب همگرایی بیشتر میان هنرمندان این حوزه خواهد شد، گفت: با قول مساعد مسئولان استان و شناسایی مکانی مناسب، عملیات تاسیس این خانه در آینده ای نزدیک در سنندج آغاز می شود.

مدیرعامل شورای عالی موسیقی کشور یادآور شد: خانه موسیقی تنها نهاد موسیقی کشور است که همه اهالی موسیقی می‌توانند عضو این نهاد باشند.

نور بخش عنوان کرد: همه امکانات خانه موسیقی ایران، امکانات همه هنرمندان به ویژه جوانان کردستانی است.

وی با اشاره به اینکه استعدادیابی هنرمندان این حوزه بیشتر از طریق جشنواره ها انجام می شود، افزود: در خانه موسیقی به استعدادهای هنرمندان کمک شده و مسیر برای آنان هموار خواهد شد تا بتوانند کار خود را انجام دهند‌

مدیرعامل خانه موسیقی ایران اضافه کرد: بخش حقوقی خانه موسیقی ایران به کپی برداری و پرونده‌ها و شکایات هنرمندان می‌پردازد و بسیاری از دعاوی مطرح شده در زمینه کپی‌برداری است که پیگیری می‌شود.

نوربخش به پیگیری پرونده‌هایی در این رابطه اشاره و بیان کرد: درصدد هستیم تا بانکی از اطلاعات موسیقی را ایجاد کنیم  و در آن آثار را ثبت کنیم.

وی با بیان اینکه در جشنواره موسیقی نوجوانان پدیده‌هایی وجود دارند که معرفی می‌شوند، اعلام کرد: خانه موسیقی وظیفه دارد که به این افراد و استعدادها کمک کند و راههایی از جمله تعامل با نهادهای مختلف را برای این افراد هموار و بسترسازی نماید.