فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار ضمن بیان دستاوردهای نظامی، علمی، هنری و... که نظام جمهوری اسلامی در این مدت داشته است ، خاطر نشان کرد: دشمن قصد دارد با هیاهو و جنگ رسانه ای، مردم را از بدنه نظام جدا کندو در این موقعیت رسانه ها و اصحاب رسانه مکلفند دستاوردهای نظام در این چهل سال گذشته را به تفکبک هر حوزه به اطلاع عموم مردم برسانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛سرهنگ پاسدارسعید شعبانی اظهار داشت:رسانه ها مکلفند دستاوردهای چهل ساله نظام را به اطلاع عموم مردم برسانند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار، در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بیجار که در دفتر فرمانده سپاه این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره 5400 شهید استان کردستان و 450 شهید شهرستان بیجار به اهمیت رسانه و نقش رسانه در کشور اشاره کرد و گفت: اهمیت و قدرت رسانه ها  بر کسی پوشیده نیست و رسانه ها باید سعی کنند تا اخبار و اطلاعات صحیح و به موقع در اختیار مردم قرار دهند.

وی نقش رسانه را در مطالبه گری از مسئولان لازم دانست و افزود: رسانه ها باید کاری کنند تا اطلاعات و آگاهی های مردم بالا رود و باعث بالابردن روحیه مطالبه گری مردم شوند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار ضمن بیان دستاوردهای نظامی، علمی، هنری و... که نظام جمهوری اسلامی در این مدت داشته است ، خاطر نشان کرد: دشمن قصد دارد با هیاهو و جنگ رسانه ای، مردم را از بدنه نظام جدا کندو در این موقعیت رسانه ها و اصحاب رسانه مکلفند دستاوردهای نظام در این چهل سال گذشته را به تفکبک هر حوزه به اطلاع عموم مردم برسانند.

شعبانی در ادامه  به تشریح اقدامات سپاه و بسیج در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: یکی از طرح های بزرگ بسیج که با یک رویکرد جدید از طرف سازمان بسیج مستضعفین ابلاغ شده است، طرح اعتلای بسیج می باشد که در 5 برنامه شاخص در حال انجام است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار از آغاز گشت های بسیجیان و به صورت محله محور در قالب طرح اعتلای بسیج خبر داد و گفت: این گشت ها در ساعاتی از شب و به منظور بالابردن امنیت شهرها و روستاها و در کنار نیروهای انتظامی انجام می شود و هر پایگاه محدوده جغرافیایی و مشخص شده خود را پوشش خواهد داد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های طرح اعتلای بسیج راه اندازی صندوق های قرض الحسنه است، افزود: در شهرستان بیجار تا کنون ۱۲ صندوق قرض الحسنه ابلاغ شده است که از این تعداد، ۹ صندوق قرض الحسنه افتتاح شده و تا پایان سال به ۱۶ صندوق افزایش می یابد که این صندوق ها به صورت مردمی اداره می شود و سپاه در آن دخالتی ندارد.

شعبانی در بحث طرح های محرومیت زدایی به اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی اشاره کرد و اظهار داشت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی شهرستان بیجار در سه دهستان سیاه منصور، سیلتان و حومه ، بیش از ۱۰۰ پروژه  به انجام رسانده و در سال جاری در بیش از ۴۰ روستا در حال فعالیت و اجرای پروژه است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار از اجرای 73 طرح محرومیت زدایی در این شهرستان خبر داد و گفت: بازسازی مدارس ، مرمت و بازسازی مساجد، ساخت خانه محرومین ، خانه عالم،  غسالخانه و سالن های ورزشی در روستاها جزء این طرح است و  به محض دریافت اعتبارات به طور کامل انجام خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه  طی ابلاغی؛ سپاه موظف به احداث یک هزار خانه محرومین شده، تصریح کرد: از این تعداد، ساخت 50 خانه محروم به شهرستان بیجار محول شده است که برای ساخت هر خانه 35 میلیون تومان کمک می شود و مبلغی را خیرین و کمیته امداد عهده دار است.

شعبانی  از اعزام 3 گروه جهادی خواهران و برادارن به مناطق محروم خبر داد و گفت: از این تعداد گروه های دانشجویی جهادی 2 گروه را آقایان و یک گروه را بانوان تشکیل می دهند که بانوان به مباحث فرهنگی آموزشی  و برداران به امر و ساخت و ساز و ارائه خدمات پزشکی و... می پردازند.

این مقام مسئول به اجرای طرح های مردم یاری توسط سپاه اشاره کرد و افزود: در طرح مردم یاری، تا کنون ۲۵ جهیزیه به ارزش ۸ تا ۱۰ میلیون تومان در ۲ مرحله به زوج های جوان بیجاری اهدا شده است که تا پایان سال این تعداد به ۴۰ جهیزیه افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه تاکنون مبلغ 180 میلیون تومان اعتبار برای طرح های اقتصاد مقاومتی جذب شده است، گفت:  سه قطب تولید پوشاک (یک مورد در اداره  بهزیستی، یک مورد روستای دارغیاث و یک مورد شهر توپ آغاج)  در شهرستان شناسایی شده است که هر مرکز استعداد اشتغال بیش از 20 نفر را دارد که پیگیر ایجاد تسهیلات برای این تولیدکنندگان و اعطای وام  به این کارآفرینان جهت حمایت از تولید داخلی و کارآفرینان  و اقتصاد مقاومتی هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار از بازسازی واقعه غدیرخم همچون سال های گذشته در بیجار خبر داد و افزود: امسال هم بازسازی واقعه غدیر خم هرچه باشکوه تر در روز عید غدیر برگزار خواهد شد که بیش از ۱۵۰ بازیگر و هنرمند در این بازسازی شرکت دارند و در کنار آن به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره 5400 شهید والامقام کردستان، برنامه های جانبی همچون پیاده روی خانوادگی، مسابقه عکاسی و فیلم کوتاه هم برگزار می شود.

شعبانی در پایان از برگزاری اجلاس نهایی کنگره 5400 شهید کردستان در 23 مهرماه در بیجار خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با حضور سخنرانان کشوری و کمک ادارات و مردم بیجار بتوانیم اجلاسیه ای باشکوه و در حد کنگره اصلی برگزار نماییم.