مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از پوشش بیمه تامین اجتماعی، 220 نفر از هنرمندان استان در 9ماه گذشته در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛جلال قلعه شاخانی اظهار داشت:220 نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان بیمه شدند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر اهمیت امنیت شغلی اهالی فرهنگ و هنرگفت: یکی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای تحقق حقوق شهروندی، پوشش بیمه اصحاب فرهنگ و هنر است.

 وی با بیان اینکه بیمه هنرمندان از ضروریات بود، عنوان کرد: در همین راستا در دولت تدبیر و امید تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تأمین اجتماعی منعقد شده که به موجب آن، همه اهالی فرهنگ و هنر واجد شرایط، می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: نبود بیمه تامین اجتماعی در سن کهولت را یکی از دغدغه‌های همیشگی هنرمندان و پیشکسوتان اهالی فرهنگ و هنر بود که خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته همه هنرمندان می توانند از مزایایی بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.

قلعه شاخانی با بیان اینکه هنرمندان سرمایه اجتماعی، هویت تاریخی و ملی و عامل پیش برنده توسعه کشور محسوب می شوند، افزود: به همین منظور پوشش بیمه ای هنرمندان در دستور کار قرار گرفت که در 9 ماه گذشته 220 هنرمند استان کردستان از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شده اند.

وی با بیان اینکه 34  نفر از این هنرمندان در سال جاری بیمه شده اند، اذعان کرد: از این تعداد، 27 نفر از شهرستان سنندج، 2 نفر از بیجار، 2 نفر از قروه، یک نفر از مریوان، یک نفر از دیواندره و یک نفر از دهگلان هستند.

وی بیان کرد: این افراد از طریق صندوق هنرمندان و در حوزه هنرهای تجسمی، سینمایی، موسیقی، نمایش و ادبی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر معرفی و شناسایی هنرمندان و نویسندگان شهرستانی عنوان کرد: ادارات شهرستانی می توانند در اسرع وقت نسبت به معرفی هنرمندان فاقد بیمه شهرستان خود تلاش کنند تا نسبت به برقراری بیمه تامین اجتماعی اقدام شود.