مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان در آیین افتتاحیه اردوی ملی دانش آموزان پسر مناطق مرزی غرب کشور گفت : برگزاری این اردو باعث تقویت وحدت ، همدلی و وفاق در بین دانش آموزان می شود .

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ رشید قربانی اظهار داشت:اردوی مناطق مرزی وحدت ، همدلی و وفاق را میان دانش آموزان تقویت میکند.

وی در آیین افتتاحیه پانزدهمین اردوی ملی دانش آموزان پسر مناطق مرزی غرب کشور که در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد گفت : بر اساس سند تحول بنیادین ، رسالت آموزش و پرورش ، تربیت انسانهای فرهیخته ، بالنده ، متشخص و مسئولیت پذیر در سطح اجتماع است . 

مدیرکل آموزش وپرورش کردستان افزود : ماهیت برگزاری اردوهای ملی دانش آموزان مناطق مرزی تقویت حس وحدت ، همدلی و وفاق در بین شرکت کنندگان در اردو می باشد و دانش آموزان نیز می توانند به عنوان سفیران فرهنگی پیام این رویداد را به سایر دانش آموزان هم استانی خود منتقل کنند.

قربانی در ادامه گفت : یکی دیگر از ویژگی های برگزاری این برنامه این است که در فضای اردویی و کارگاه هایی که برگزار می شود ، دانش آموزان با آسیب های اجتماعی ، مسائل و زمینه هایی که آینده آنان را تهدید می کند بیشتر آشنا می شوند .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان خطاب به دانش آموزان گفت : هر چه با مسئولیت پذیری اجتماعی بیشتر آشنا شوید ، هویت دینی ، هویت تربیتی و هویت پاسداری از میهن نیز بیشتر می شود و شما همانند حصار حصینی هستید که در اطراف کشور با استحکام و صلابت و هویت دینی و ملی از میهن خود پاسداری می کنید.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد دانش آموزان شرکت کننده در اردو به ویژه از کارگاه هایی تشکیل شده  ، نهایت استفاده را برده و ضمن بهره گیری از نتایج و دستاوردهای آن ، با تبادل تجربه ، به وفاق ملی در سطح کشور کمک کنید .