نادر فخری معاون توسعه مدیریت و منابع و علیرضا حاتم زاده معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و جمعی از مدیران ستادی و مدیران کل آموزش فنی و حرفه ای منطق 2 و 3 کشوری به استان فرهنگی کردستان ، ظهر امروز این مسئولین با حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی نمایده ولی فقیه در منطقه کردستان و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ نماینده ولی فقیه درکردستان اظهار داشت:افراد جامعه با داشتن مهارت می توانند زندگی با کیفیت بهتری را تجربه کنند.

در ابتدای این دیدار نادر فخری معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به نقش آموزش های مهارتی در کاهش آسیب های اجتماعی و حا معضل بیکاری بیان داشت : اگر بخواهیم مشکلات اجتماعی که بخش اعظمی از آن مرتبط با بیکاری جوانان این استان است مرتفع نمائیم باید توجه ویژه این به امر مهارت آموزی و آموزش های مهارتی صورت گیرد.

فخری از نیروی انسانی توانمند و متخصص در این سازمان به عنوان سرمایه و ثروت عظیم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نام برد و گفت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سازمانی پویا و منعطف است که می تواند با کمک کارکنان متخصص و کارآمد خود با شناسایی نیازهای بروز کشور خود را با این نیازها منطبق و در حل مشکلات کشور نقش تعیین کننده ای را ایفاء نماید .

در ادامه آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر جایگاه ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نقش مهم و حیاتی این کشور در برهه کنونی بیان داشت : افراد جامعه با داشتن مهارت می توانند زندگی با کیفیت بهتری را تجربه نمایند.

نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان عدم تربیت نیروی متخصص و کارآمد با توجه به نیازبازار کار را یکی از نقاط اصلی ضعف سیستم آموزشی کشور برشمرد و گفت : متاسفانه در سنوات گذشته توجه بیش از پیش به آموزش های تئوری و نظری و غفلت از گسترش آموزش های مهارتی و تکنسین های ماهر کشور را با خیل عظیم جوانان فارغ التحصیل بیکار مواجه کرده است که پیوند آموزش های رسمی و غیر رسمی می تواند نقش مهم و کلیدی را در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح کشور و خصوصاً استان کردستان ایفاء نماید.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری توجه به ثروت های خدادادی در منطقه و ارائه آموزش های مهارتی با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه ای را یکی از راهکارهای مناسب در جهت ایجاد اشتغال مولد و پایدار  در سطح کشور خواند و افزود : آموزش های مهارتی به عنوان کلید اصلی دستیابی به اشتغال مولد و پایدار جوانان کشور می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای در منویات معظم له که همان حمایت از تولیدات داخلی است را ایفاء نماید.

حسینی شاهرودی گفت : در شرایط کنونی و تحریم کشور توسط عوامل استکبار جهانی می توانیم با تکیه بر توان داخلی و ایجاد زمینه توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی  مسیر رشد و توسعه را بدون کوچکترین مشکل و با شتاب بیشتری دنبال نمائیم.