همزمان با چهارمین سالگرد شهادت حبیب حرم سردار سرلشکر حاج حسین همدانی حوزه هنری استان همدان از کتاب حدیث حاضر غایب رونمایی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان همدان ، سردار حاج حسین همدانی را از مفاخر استان همدان دانست و گفت: کتاب حدیث حاضر غایب روایتی صاف، ساده، عمیق و پرفراز و نشیب از زندگی سردار سرلشکر حاج حسین همدانی است که از زبان جعفر مظاهری، همراه و همراز 34 ساله این شهید بیان می شود.

 

روایتی کامل از مجاهدت های حاج حسین همدانی در کتاب حدیث حاضر غایب

حامد زمان­ میرآبادی زمان رونمایی از کتاب را 15 مهرماه سال جاری اعلام کرد و گفت: رونمایی از این کتاب با حضور سرلشکر "غلامرضا سلیمانی" رئیس سازمان بسیج مستضعفین همزمان با نماز مغرب و عشا در حسینیه امام خمینی(ره) همدان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه نویسنده این کتاب محسن صیفی کار از فعالان عرصه تاریخ شفاهی استان است افزود: دراین کتاب سعی شده است روایتی کامل از دوران فرماندهی جنگ، پس از جنگ، فعالیت های سیاسی و جهادی این شهید بزرگوار بیان شود.

همچنین در ادامه نویسنده کتاب حدیث حاضر غایب، کتاب را دارای 40 فصل یا منزل عنوان کرد و گفت: جعفر مظاهری در نقش راوی در منزل نخست از اولین دیدار و آشنایی با سردار همدانی روایت می کند و سپس از دور و نزدیک رزم و مدیریت جهادی و فرماندهی شهید را تا پایان جنگ و سپس نگرش و عملکرد جهادی او را پس از جنگ در سمت های مختلف استانی و کشوری به نمایش می گذارد.

محسن صیفی­کار فصول آخر کتاب را  با موضوع حضور مستشاری شهید همدانی در سوریه عنوان کرد و افزود: فصل آخر این کتاب به  شیوه شهادت سردار همدانی در سوریه می­پردازد.

وی کتاب حدیث حاضر غایب را روایت جامع و صحیحی از رزم و مدیریت شهید همدانی دانست و تصریح کرد: برای تدوین محتوای این  کتاب حدیث حاضر غایب،  80 ساعت مصاحبه انجام شده است که به گشت های برون مرزی در کردستان عراق، فرمانده میدانی در مهار فتنه 88، حضور مستشاری موثر در سوریه  و جبهه مقاومت، حضور در کنگو به عنوان وابسته نظامی و بیان فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی و ... اشاره می کند.

محسن صیفی­کار که تاکنون آثاری چون "ده متری چشمان کمین" و  "آیینه تر از آب"، "تبسم نسیم"، "همکیش موج"، "گنجنامه"، "از متن سرخ، "رقص خاکریز"، "آن شب قدر" از وی به چاپ رسیده است درباره هدف از ماهیت فعالیت در تاریخ شفاهی را تدوین دقیق رویدادهای تاریخی در دفاع مقدس، همراه با جزئیات و جلوگیری از انحرافات و اشتباهات تاریخی اعلام کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها